کد مطلب: 35030| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۲/۱۸ ۱۰:۱۰:۱۰| نسخه چاپی
هشدار سرلشگر باقری به پاکستان

هشدار سرلشگر باقری به پاکستان

دفاعی ونظامی - ایران نیوز24: رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اقتدار نیروهای مسلح و ملت ایران تاکید کرد: هر گونه تعرض دشمن با پاسخ قاطع در نقاطی که ما تعیین می‌کنیم مواجه خواهد شد.

سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در آیین جشن دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی (امین)، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافعان حرم و نیز شهدای اخیر مرزبانی نیروی انتظامی در میر جاوه، با اشاره به تهدیدات و بدخواهی‌های فراروی ملت ایران که از جانب دشمنان قسم خورده انقلاب و مردم طراحی و حمایت می شود، تصریح کرد: آنها از راه ها و روش های مختلف در پی ضربه زدن به امنیت این کشور و مردم هستند و در چنین شرایطی مسئله ارتقای دانش و مهارت و آمادگی مقابله با انواع جرایم، بزه ها و نا امنی ها ضروری است، از دانشگاه و دانشجویان نیروی انتظامی در این زمینه انتظارات بالایی می‌رود.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: همانطور که مجرمان با دیدن پلیس باید احساس ترس و وحشت داشته باشند، مردم باید با دیدن  پلیس و در کنار پلیس بودن، احساس امنیت و آرامش کنند که بحمدالله هم اکنون چنین است.
وی خودسازی، سعه صدر، تخلق به ادب و اخلاق اسلامی، حفظ وجهه انقلابی و ملی و تلاش و کوشش دائمی را ضامن حفظ جایگاه مردمی نیروی انتظامی قلمداد کرد و با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا افزود: استقرار ثبات، امنیت و آرامش مهمترین مقدمه و بستر حیاتی مهم برگزاری انتخاباتی پر شور و در تراز انقلاب و مردم ایران است و به فضل الهی نیروی انتظامی با کمک سایر نیروهای مسلح با تمام توان به خوبی از عهده آن برخواهند آمد.
سرلشکر باقری با تاکید بر اینکه ما تنها بخشی از توان و اقتدار دفاعی سرشار خود را به رخ دشمن می‌کشیم، افزود:  خوب نیست مقام مسئولی نمایش اقتدار ملت در قدرت موشکی را که به برکت خون شهیدان حاصل و موجب بازدارندگی برابر تهدیدات دشمنان است را به مسئله کوچکی مانند برجام ربط بدهد.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: این در حالی است که برابر متن سند برجام و اعلام وزیر محترم امور خارجه، در این سند هیچ اشاره ای به مسئله موشکی نشده و حتی تیم مذاکره کننده هسته‌ای در خصوص برجام، بارها بر تاثیر اساسی قدرت دفاعی و بازدارنده کشور در پیشبرد مذاکرات تاکید و تصریح داشته‌اند.
با تاکید بر ناتوانی و عجز دشمن در تجاور و تهاجم نظامی به ایران اسلامی افزود: توسل آنها به روش دزدان و گردنه گیران بزدل با اجیر کردن تعدادی تروریست بی ارزش برای نا امن سازی مرزها یا منافع ایران کشور نیز محصولی جز خفت و خواری برایشان نخواهد داشت.
سرلشکر باقری با اشاره به حادثه اخیر در مرز پاکستان که منجر به شهادت جمعی از مرزبانان شجاع و دلاور نیروی انتظامی در میر جاوه شد، گفت: با کمال تاسف مناطق همجوار مرزهای شرقی در ایران خاک پاکستان، به مامن و محل آموزش، آماده سازی و تجهیز تروریست‌های جیره خوار عربستان و مورد تایید آمریکا تبدیل شده است.
عضو شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه ما نسبت به مسئولین پاکستان و علاقه وافر ملت شریف این کشور به انقلاب اسلامی، امام امت و مقام معظم رهبری واقف هستیم، تاکید کرد: ادامه این وضع در مرز های مشترک برای ما قابل تحمل نیست و انتظار داریم مقامات پاکستان با مسئولیت پذیری و کنترل مرزها و دستگیری و تحویل دهی تروریست ها، پایگاه های آنها در آن کشور را تعطیل کند.رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: در صورت ادامه تعرضات، مامن و مخفیگاه تروریست‌ها در هر کجا که باشد مورد ضربات کوبنده قرار خواهد گرفت.

کد مطلب: 35030| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۲/۱۸ ۱۰:۱۰:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب