کد مطلب: 34951| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۲/۱۰ ۹:۳۶:۱۰| نسخه چاپی
شیخ نور وارد گود انتخابات ریاست جمهوری شد

شیخ نور وارد گود انتخابات ریاست جمهوری شد

سیاسی - ایران نیوز 24: علی اکبر ناطق نوری بیست سال پس از کاندیداتوری درانتخابات ریاست جمهوری یکبار دیگر وارد نقش آفرینی در صحنه انتخابات ریاست جمهوری شد.

آن روزها او کاندیدای ریاست جمهوری بود و مورد حمایت قاطبه جناح راست و محافظه کاران اما این روزها او چهره مورد وثوق اعتدال گرایان دو طیف اصلاح طلب و اصولگراست و در چرخش ایام و گذر روزگار جایگاه متفاوت سیاسی یافته و بیش از آنکه همسو با رفقای دیروز باشد هم نوا با رقیب آن روزها در نفی افراطی گری و تندروی های هزینه ساز است

آنگونه که ایسنا نوشته؛ جبهه اصولگرایان معتدل در انتخابات ریاست جمهوی دوازدهم برای حمایت از حسن روحانی تشکیل شده و ناطق نوری در محور این تشکل حضور دارد. حضوری که پس از سال ها کناره گیری از متن تحولات معنا و مفهوم زیادی دارد به خصوص که در غیاب آیت الله هاشمی او یک استوانه مورد وثوق جریان های مختلف برای نقش آفرینی عقلایی در صحنه سیاسی است و این تحرک تازه می تواند جان تازه ای به اردوگاه اصولگرایان معتدلی ببخشد که اکنون فرسنگ ها با همقطاران دیروز فاصله گرفته اند و برای انسجام و اتحاد نیازمند نقش آفرینی یک چهره کلیدی بوده و هستند.

 گفته می‌شود جبهه اصولگرایان معتدل که قرار است در انتخابات پیش رو از کاندیداتوری حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی حمایت کند، متشکل از شورای عالی به عضویت حجت‌الاسلام والمسلمین ناطق نوری، سیدرضا اکرمی و کاظم جلالی رییس فراکسیون مستقلین مجلس است و هیأت اجرایی این جبهه نیز شامل مجموعه‌ای از اصولگرایان معتدل از جمله بهروز نعمتی، عباسپور تهرانی، سیدشهاب‌الدین صدر و... است.

ایسنا همچنین نوشته است که بهروز نعمتی نماینده مردم تهران به عنوان دبیر جبهه اصولگرایان معتدل و مسئول ستاد اصولگرایان حامی حسن روحانی انتخاب شده است. همچنین گفته می‌شود که تعداد زیادی از نمایندگان اصولگرای مجلس در این جبهه عضویت دارند.در فضای پیشا انتخاباتی این روزها به نظر می رسد که این تحرک تازه آنهم با حضور شخصیت محوری چون ناطق نوری می تواند تاثیر گذاری بالایی داشته و علاوه بر حمایت اصلاح طلبان از روحانی بخش مهمی از بدنه سنتی اصولگرایان را پشتوانه حضور مجدد روحانی در منصب ریاست جمهوری کند و البته در فردای انتخابات کمک حال رئیس جمهوری در مواجهه با تحرکات منتقدانی باشد که نشان داده اند سر آشتی جویی با روحانی ندارند.

کد مطلب: 34951| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۲/۱۰ ۹:۳۶:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب