کد مطلب: 34936| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۲/۶ ۱۱:۳۳:۱۰| نسخه چاپی
کشف جسد افسر روس در ترکیه بعد از ۱۴۰ سال! + تصویر

کشف جسد افسر روس در ترکیه بعد از ۱۴۰ سال! + تصویر

بین الملل - ایران نیوز 24: مقامات ترکیه ای از کشف جسد یک افسر روس متعلق به قرن ۱۹ میلادی، درعملیات احداث یک ساختمان در شهر اردهان در شمال شرقی ترکیه خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک،"ایرول اوزیر" نماینده شهرداری اردهان به خبرگزاری نووستی گفت: کارگران در سه شنبه گذشته هنگام عملیات خاک برداری یک ساختمان در این شهر، تابوتی حاوی بقایای یک مرد با یونیفورم نظامی و صلیب ارتودنسی پیداکردند.وی تصریح کرد: "عملیات خاک برداری متوقف و از تیمی متشکل از کارشناسان تاریخ  و باستان شناسی خواسته شد به این محل بیایند. پس از آن مشخص شد که این بقایا متعلق به یک افسر روسی است که در زمان جنگ بین روسیه و ترکیه یا پس از آن در سال ۱۸۷۷- ۱۸۷۸ به خاک سپرده شده است". اوزیر افزود: این تابوت به منظور انجام مطالعات بیشتر بر روی جسد این افسر روس به شهر قارص فرستاده شد.

سخنگوی مرکز گردشگری شهرقارص به نووستی گفت: با وجود گذشت ۱۴۰ سال از دفن این جسد، هنوز ریش وی سالم باقی مانده است.این مسئول ترکيه اي همچنین گفت: "ما در حال حاضر تلاش می کنیم که رتبه نظامی این افسر روس را مشخص کنیم".وی با اشاره به اینکه این نظامی روس در طول جنگ دفن شده، خاطرنشان کرد: در آن زمان شهرهای "اردهان و قارص" بخشی از قلمرو روسیه بوده است.

 

کد مطلب: 34936| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۲/۶ ۱۱:۳۳:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب