کد مطلب: 34848| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۱/۲۶ ۱۲:۳۷:۱۰| نسخه چاپی
 تازه ترین جنایت تروریست ها علیه مردم فوعه و کفریا+ تصاویر(+18)

تازه ترین جنایت تروریست ها علیه مردم فوعه و کفریا+ تصاویر(+18)

بین الملل - ایران نیوز 24: در آخرین جنایت گروه های تروریستی در سوریه، بیش از پنجاه تن از افراد غیرنظامی در انفجار خودروی بمب گذاری شده در کنار اتوبوس‌های حامل ساکنان شهرک‌های شیعه نشین فوعه و کفریا به شهادت رسیدند که تصاویر این انفجار و افراد کشته شده هر انسانی را متاثر می کند.

بر اثر انفجار خودروی بمب گذاری شده در محله الراشدین در حومه حلب، که مواد غذایی برای کودکان با خود حمل می کرد، ده ها غیرنظامی شهید یا زخمی شدند. این خودرو در نزدیکی اتوبوس‌های حامل ساکنان شهرک‌های شیعه‌نشین «الفوعه و کفریا» در منطقه الراشدین حلب منفجر شد.بر پایه خبرهای اولیه، بیش از سی تن بر اثر این انفجار به شهادت رسیده اند.

شاهدان عینی از وقوع انفجار در مکان تجمع اتوبوس های حامل اهالی فوعا و کفریا در منطقه راشدین در حومه حلب خبر می دهند. شماری از زنان و کودکان در این انفجار هدف قرار گرفته اند. شبکه تلویزیونی العالم نیز به نقل از خبرنگار خود گزارش داد: در انفجاری که نزدیک اتوبوس های حامل ساکنان کفریا و الفوعه در منطقه الراشدین در حومه حلب رخ داد، شماری از آنان زخمی شدند. منابع خبری غربی شمار کشته شدگان این انفجار را 50 تن اعلام کرده‌اند.

انتقال اهالی دو شهرک در محاصره کفریا و الفوعه سوریه به محله الراشدین حلب در قبال خروج شمار بسیاری از تروریست ها از مناطق المضایا و زبدانی در حالی مورد توافق طرفین درگیر قرار گرفته که تروریست ها همچنان در مسیر حرکت اتوبوس های اهالی فوعه و کفریا که بیشترشان زن، کودک، افراد مریض و مسن هستند، سنگ اندازی می کنند و با انجام عملیات انتحاری و تروریستی جان آنها را به خطر می اندازند.

صبح جمعه (دیروز) توافق میان دولت سوریه و تروریست‌ها برای خروج ساکنان شهرکهای «الفوعه»، «کفریا»، «مضایا» و «الزبدانی» اجرایی و پس از مدت‌ها ساکنان الفوعه و کفریا توانستند در ازای خروج تروریست‌ها از مضایا و الزبدانی، از محاصره خارج شوند.در پی این توافق ۷۵ اتوبوس حامل حدود ۵ هزار تن از ساکنان فوعه و کفریا از این دو شهرک وارد شهر حلب شدند.هنوز هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را بر عهده نگرفته است. افزایش تعداد کشته‌ها و زخمی‌ها پیش‌بینی می‌شود.

 

کد مطلب: 34848| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۱/۲۶ ۱۲:۳۷:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب