کد مطلب: 34842| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۱/۲۶ ۹:۰:۱۰| نسخه چاپی
توضیح درباره تصویر جنجالی در فضای مجازی

توضیح درباره تصویر جنجالی در فضای مجازی

علمی و پزشکی - ایران نیوز 24: ۲۴ ساعت است تصویر یک کودک ۴ ماهه بشدت در فضای مجازی بویژه در چند رسانه ضد انقلاب درحال انتشار است که پدر این کودک چهارماهه با درج این عکس در توئیتر خود اعلام کرده است که کودکش را بجای واکسن زدن حجامت نقره کرده است.

.آنچه در فضای مجازی توجه هزاران بازدید کننده را درپی داشته این است که پدر با درج حدیث باموضوع حجامت در این پست مجازی خود اعلام کرده است که واکسیناسیون دسیسه یهود برای کنترل جمعیت و ضررهای متعدد است. با اینکه متخصصین طب سنتی بسیاری اذعان دارند هیچگاه اقدامات طب سنتی جایگزین واکسیناسیون نمیشود اما متاسفانه سیاست غیر علمی و مبهم ضد واکسیناسیون چند سالی است در فضای مجازی بصورت آرام و نرم گسترش یافته و گویا قرار است تلاشهای صدساله جامعه علوم بهداشت برای کنترل بیماریهای عفونی را زیر سوال ببرد.هرچند مراجع وزارت بهداشت و غذا و دارو در صورت مشاهده این موارد برخورد میکنند اما مساله اینجاست که متخصصین واقعی طب سنتی چرا موضع روشنتر و بیشتری در قبال این تبلیغات نمیگیرند؟ آیا کم کاری رسانه‌ها و مسئولین در راستای بازتاب تلاشهای بهداشتی و پیشگیری بخش بهداشت بویژه تاثیر واکسیناسیون و مراقبتهای بهداشتی قابل چشم پوشی است؟

کنترل بیماری های عفونی بوسیله واکسیناسیون توسط تلاشگران عرصه بهداشت در سایه سیاست های شایسته وزارت بهداشت، اقدامی است که کشور را از بحران های سلامت نجات داده است. کاش برخی با نگاه علمی رفتار کنند که دوباره ایران به وضعیت کشورهای بحران زده بدلیل بیماری های عفونی تبدیل نشود و رسانه‌ها نیز در کنار هزاران خبر منتشره شان در حوزه درمان، خدمات بخش بهداشت را پوشش میدادند که مردم واقعیات علمی این بخش را ببینند.

 

کد مطلب: 34842| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۱/۲۶ ۹:۰:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب