کد مطلب: 34593| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۲/۲۰ ۱۰:۱۸:۱۰| نسخه چاپی
داور بازی بارسلونا و پاری سن ژرمن تا اطلاع ثانوی محروم شد!

داور بازی بارسلونا و پاری سن ژرمن تا اطلاع ثانوی محروم شد!

جهان - ایران نیوز24: دنیز آیتکین، داور آلمانی بازی بارسلونا و پاریسن ژرمن که با پیروزی ۶-۱ کاتالان ها و بازگشت تاریخی آنها به پایان رسید، ممکن است به خاطر عملکرد ضعیف خود برای مدتی دور از میادین باشد.

پیرلوئیجی کولینا، رئیس دپارتمان داوری یوفا است و مسئولیت انتصاب داوران برای بازی های مختلف در لیگ قهرمانان و لیگ اروپا را در کنار تیمی از همکاران خود دارد. کولینا در مورد آیتکین تصمیم گیری خواهد کرد، اگرچه به اعتقاد رسانه ها، احتمال قضاوت دوباره او در ادامه این فصل از رقابت های چمپیونزلیگ، بعید به نظر می رسد.

منابع یوفا تأیید کرده اند که کولینا به دنبال کم کردن اشتباهات داوری از تیم های داوری یوفا می باشد. با اینحال، مجازات این داور آلمانی از سوی یوفا شدید نخواهد بود، اگرچه ممکن است وی برای مدتی در بازی هایی کم نام و نشان تر قضاوت کرده و تنزل مقام پیدا کند و یا به سادگی برای مدتی خاص از قضاوت محروم شود.

در این میان، فدراسیون فوتبال آلمان (DFB)، حکم مطلوبی در مورد عملکرد این داور داده است. گفته می شود که آنها عملکرد آیتکین در نوکمپ را بسیار خوب ارزیابی می کنند. خود آیتکین از هرگونه اظهار نظر در مورد عملکردش و یا انتقاداتی که با آن مواجه شده، پرهیز می کند اما بسیاری از کارشناسان در آلمان راجع به عملکرد او صحبت کرده اند. لوتار ماتئوس در این باره گفت:هرگز خطای پنالتی روی سوارز صورت نگرفت.مایک بارتل، مدیر برنامه های رابرت لواندوفسکی هم در این باره گفت:آن ضربه پنالتی که توسط آیتکین اعلام شد، شرم آور و افتضاح بود.

کد مطلب: 34593| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۲/۲۰ ۱۰:۱۸:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب