کد مطلب: 34579| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۲/۱۹ ۹:۲۴:۱۰| نسخه چاپی
عربستان میانجیگری چین در رابطه با ایران را رد کرد

عربستان میانجیگری چین در رابطه با ایران را رد کرد

بین الملل - ایران نیوز24: سفیر عربستان در چین در واکنش به میانجیگری چین برای حل اختلافات ایران و عربستان گفت که عربستان از تلاش‌های چین برای ایجاد صلح در خاورمیانه استقبال می‌کند و مدعی شد که ایران غیرقابل تغییر و غیرقابل علاج است.

به گزارش الیوم السابع، ترکی بن محمدالماضی، سفیر عربستان در چین مدعی شد که هیچ کشوری وجود ندارد که نخواهد با همسایگانش روابط خوب داشته باشد، اما ایران تغییرناپذیر است و بر هیچ اساس و میانجیگری نمی‌توان با آن تعامل کرد؛ زیرا ایران تلاش می‌کند صلح اجتماعی بحرین را به خطر بیاندازد و در یمن،‌ سوریه، عراق و لبنان مداخله کند، بر چه اساسی می‌خواهید میانجیگری کنید؟

وی در ادامه مدعی شد: ما از تلاش‌های چین برای ایجاد صلح در منطقه استقبال می‌کنیم و از اظهارات وزیر امور خارجه چین تقدیر و تشکر می‌کنیم اما آیا ایران برای این میانجیگری آماده است؟ نه. ایران قبول نمی‌کند، ایران سیاست صادرکردن انقلابش را در پیش گرفته است.سفیر عربستان در چین در ادامه گفت: بعید می‌دانم در سفر پادشاه عربستان به چین مسأله میانجیگری چین برای حل اختلافات ایران و عربستان مطرح شود.به گزارش ایسنا، این ادعاها بدون توجه به سیاست ایجاد صلح و آشتی از سوی ایران در منطقه و در واکنش به اظهارات دیروز وانگ یی، وزیر امور خارجه چین است که گفته بود ایران و عربستان سعودی هر دو دوست چین هستند، ما امیدواریم که تهران و ریاض بتوانند اختلافات کنونی موجود میان خود را از طریق رایزنی‌های دوستانه و مناسب حل و فصل کنند و اگر نیاز باشد چین آماده است تا نقش ضروری خود را در این میان ایفا کند.

کد مطلب: 34579| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۲/۱۹ ۹:۲۴:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب