کد مطلب: 34464| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۲/۹ ۸:۲۸:۱۰| نسخه چاپی
بهره برداری از 1000 هکتار جنگلکاری تا 15 اسفند ماه

معاون خدمات شهری شهرداری تهران حبر داد

بهره برداری از 1000 هکتار جنگلکاری تا 15 اسفند ماه

شهرداری حمل و نقل - ایران نیوز24: معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: با اجرای پروژه های جنگلکاری سال جاری، مساحت کمربند سبز پیرامون شهر تهران بالغ بر39100 هکتار می شود.

بر اساس گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، مجتبی یزدانی با اعلام این مطلب گفت:حفظ و صیانت از حریم شهر تهران خصوصاً دامنه جنوبی البرز یکی از مهمترین کارکردهای طرح توسعه کمربند سبز پیرامون شهر تهران محسوب میشود که عملاً امکان تعرض و دستاندازی به اراضی ملی و بالای خط تراز 1800 متر را گرفته است. این طرح با هدف کاهش اثرات آلودگی هوای شهر تهران و همچنین ایجاد فضای تفرجی جهت شهروندان محترم به اجرا در آمده است.

یزدانی در ادامه گفت: سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران براساس احکام برنامه پنج ساله دوم شهرداری تهران سالانه توسعه 1000 هکتار جنگلکاری را در دستور کار خود قرار داده است که در برنامه سال جاری نیز توسعه کمربند سبز شهر تهران در پروژه های جنگلکاری البرز مرکزی، غدیر، حاشیه رودخانه کن، تلو(فاز2)، مجتمع پردازش آرادکوه و طرح توسعه شمال غرب پارک جنگلی کوهسار در اراضی حاشیه مناطق 1، 4 ، 5، 20 و 21 و... با مجموع مساحت 1000 هکتار به انجام رسیده و تا 15 اسفند ماه به بهره برداری خواهد رسید.

وی گونههای گیاهی مورد استفاده در این پروژه ها را برشمرد و گفت: درختان داغداغان، توت نرک، زبان گنجشک، ارغوان، اقاقیا، زالزالک، سرو نقره ای، زیتون، گردو، بادام، کاج سیاه، بادامک، آلبالوی وحشی، تنگرس، گردو، بلوط، پسته، سرو نقره ای است که همگی گیاهان بومی و یا سازگار با شرایط آب و هوایی منطقه است.یزدانی در ادامه خاطرنشان کرد:جهت آبیاری نهالهای کاشته شده از روش آبیاری تحت فشار استفاده میشود که این روش استفاده بهینه از منابع آبی و همچنین کاهش هزینه آبیاری از طریق حذف آبیاری با تانکر را به دنبال داشته است. وی خاطرنشان کرد: با اجرای پروژه های جنگلکاری سال جاری، مساحت کمربند سبز پیرامون شهر تهران بالغ بر39100 هکتار می شود.

کد مطلب: 34464| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۲/۹ ۸:۲۸:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب