کد مطلب: 34236| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۱/۱۸ ۹:۵۰:۱۰| نسخه چاپی
آغاز به کار اولین شرکت بیمه تخصصی عمر و زندگی توسط «بیمه زندگی خاورمیانه»

آغاز به کار اولین شرکت بیمه تخصصی عمر و زندگی توسط «بیمه زندگی خاورمیانه»

بانک و بیمه - ایران نیوز24: طی مراسمی با حضور رئیس‌کل بیمه مرکزی ، اعضای هیأت‌ عامل و مدیران ارشد بیمه ، مدیرعامل و اعضای هیأت‌ مدیره بانک خاورمیانه، اعضای هیأت‌ موسس سهامداران، مدیران بانکی و بیمه‌ای اولین شرکت بیمه تخصصی عمر و زندگی توسط «بیمه زندگی خاورمیانه » رسما آغاز به کارکرد.

به گزارش ایران نیوز24، رییس کل بیمه مرکزی در مراسم آغاز به کار بیمه تخصصی عمر خاورمیانه گفت: بیمه عمر در دنیا حرف اول را می زند در شرايطي كه نگرانی ما معضل گسترش صندوقهای ورشکسته بازنشستگی است.دكتر همتي با اشاره ظرفيت بالاي بيمه عمر در كشور گفت: اميدوارم بيمه خاورميانه شروع گسترش بيمه هاي تخصصي عمر باشد، چرا كه فضاي بسيار خوبي براي گسترش بيمه هاي عمر در كشور به وجود آمده است.

دكتر همتي، افزايش اقدامات فرهنگي، تبليغاتي و بازاريابي مناسب براي فرهنگسازي بيمه عمر در ميان مردم را امري ضروري دانست و گفت: شركت هاي بيمه بايد به دنبال طرح هاي جديد بيمه عمر متناسب با همه اقشار جامعه و با هر درآمدي باشند تا بتوانند سطح وسيع تري از مردم را تحت پوشش قرار دهند.وی  با اشاره به اینکه صندوق‌های بازنشستگی پس از بانک‌ها معضل اساسی کشور خواهند بود،گفت: اگر بخواهیم در بحث نظارت صندوق‌ها وارد شویم دولت در آخر به بیمه مرکزی خواهد رسید.عبدالناصر همتی با ابراز خرسندی از راه‌اندازی اولین شرکت تخصصی فعال در حوزه‌های بیمه و زندگی اظهار داشت: بیمه‌های عمر مهم هستند و کنترل، نظارت و پایش آن از حساسیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی با بیان اینکه بیمه‌های عمر در پرتفوی بیمه‌های دنیا حرف اول را می‌زند، افزود: متأسفانه ما نتوانستیم توفیقی در این رابطه داشته باشیم. بزرگ‌ترین بیمه‌های فعال در دنیا حق بیمه‌های دریافتی‌شان در رشته زندگی از 24 میلیارد دلار شروع و تا 80 میلیارد دلار می‌رسد اما حق بیمه زندگی در ایران قابل مقایسه با سایر رشته‌ها نیست.وی با اشاره به مشکلات اقتصادی صندوق‌های بازنشستگی در کشور اظهار داشت: متأسفانه نظارتی بر صندوق‌های بازنشستگی نیست و به نظر من پس از معضل بانک‌ها معضل بلندمدت اقتصاد ما صندوق‌های بازنشستگی هستند و اگر در بحث نظارت این صندوق‌ها بخواهیم وارد شویم دولت در آخر به بیمه مرکزی خواهد رسید.

همتی با اشاره به اینکه ما باید به تدریج به سمت بیمه‌های زندگی برویم و این مسئله نیاز به یک تحول در سیاست‌گذاری و بازاریابی دارد، افزود: بیمه عمر بیش از آنکه یک بیمه فنی باشد یک بیمه سرمایه‌گذاری است و اگر به آن توجه نشود پاشنه آشیلی برای کشور خواهد بود.وی با بیان اینکه در کشورهای نوظهور حق بیمه‌های عمر چیزی در حدود کشور ما است افزود: ما نمی‌خواهیم خود را با کشورهای پیشرفته مقایسه کنیم اما باید تلاش کنیم به سطح مطلوب در منطقه برسیم.رئیس کل بیمه مرکزی سرانه حق بیمه در کشور را  100 دلار و بیمه زندگی را 13 تا 14 دلار عنوان کرد و گفت:‌این در حالی است که در کشورهای پیشرفته سرانه‌ بیمه‌ به 1600 دلار می‌رسد و این نشان می‌دهد که ما باید یک کار اساسی انجام دهیم.

همتی اظهار داشت: به همین دلیل نیز من به راه‌اندازی یک شرکت بیمه زندگی به عنوان یک نقطه عطف تأکید داشتم و آنچه در کشور ما ضامن توسعه پایدار است بیمه‌های زندگی است.رئیس کل بیمه مرکزی همچنین گفت:تصوری وجود دارد که بیمه‌های عمر فقط باید بیمه عمر و سرمایه‌گذاری باشد اما کاری که هندی‌ها کرده‌اند الگوی خوبی است و با حق بیمه‌های کم و در مدت طولانی می‌توان صنعت بیمه را توسعه داد.

وی اظهار داشت: حق بیمه‌های ما در رشته زندگی در سال جاری 2600 میلیارد تومان بوده اما با تجهیز بیمه‌های ارزان می‌توان این رقم را افزایش داد.رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به ورشکستگی یک شرکت بیمه یادآور شد: اتفاقی که در بیمه توسعه افتاد مردم را نسبت به بیمه‌نامه‌های بلندمدت بدبین کرد. بیمه عمر یک محصول بلند‌مدت است و اگر نتوان اعتماد مردم را جلب کرد نمی‌توان بیمه عمر فروخت.

همتی در  عین حال رشد 38 درصدی صدور بیمه‌نامه‌های زندگی در 9 ماهه امسال را نشانگر آغاز توجه به این رشته مهم در صنعت بیمه دانست.به گفته همتی تداوم فعالیت بیمه‌های عمر در شرکت‌های جنرال دیگر امکانپذیر نیست و بیمه‌ها باید به طور مستقل به بیمه زندگی بپردازند.رئیس کل بیمه مرکزی در پایان نسبت به ایجاد و موفقیت شرکت مستقل بیمه زندگی ابراز خوش‌بینی کرد و در عین حال توصیه کرد مدیران بیمه خاورمیانه در سرمایه‌گذاری‌های منابع خود دقت کرده و اسیر هیجانات کوتاه‌مدت نشوند.

آغاز حرفه اي شدن صنعت بيمه

اولین بیمه تخصصی عمر و زندگي  و با هدف ارايه خدمات در بخش بیمه‌های زندگی شامل بیمه‌های عمر، زندگی، بازنشستگی و مستمری است که انواع محصولات بیمه‌ای را به صورت تخصصی و متناسب با نیازهای متنوع برای شرکت‌ها، سازمان‌ها، اشخاص و خانوارها آغاز به کار کرد.درخواست تأسیس شرکت بیمه خاورمیانه در شهریور ماه سال 91 با سرمایه 120 میلیارد تومان به تأیید شورای عالی بیمه رسید و پذیره‌نویسی آن اسفند سال 94 از طریق بازار سوم فرابورس انجام شد.

بر اساس این گزارش، ایده تأسیس این شرکت تخصصی در حوزه بیمه زندگی توسط پرویز عقیلی کرمانی مطرح شد. در عین حال تشویق و ترغیب سرمایه‌گذاران برای ورود به عرصه‌های بیمه زندگی که به دلایل مختلف بازدهی چندانی نداشته است به فعالیت زمانبری تبدیل شد، اما در نهایت این شرکت تأسیس و به عنوان اولین و تنها شرکت بیمه تخصصی کشور آغاز به کار کرد. شرکت بیمه زندگی خاورمیانه در جایگاه اولین شرکت بیمه تخصصی عمر و زندگی طی مراسمی با حضوررئیس‌کل بیمه مرکزی ، اعضای هیأت‌عامل و مدیران ارشد بیمه ، مدیرعامل و اعضای هیأت‌مدیره بانک خاورمیانه، اعضای هیأت‌موسس سهامداران، مدیران بانکی و بیمه‌ای و خبرنگاران رسانه‌های مختلف، رسما آغاز به کار کرد.

 

کد مطلب: 34236| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۱/۱۸ ۹:۵۰:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب