کد مطلب: 34218| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۱/۱۶ ۱۱:۸:۱۰| نسخه چاپی
ابوعطا خانی عربستان: همه گزینه ها علیه ایران روی میز است!

ابوعطا خانی عربستان: همه گزینه ها علیه ایران روی میز است!

بین الملل - ایران نیوز24:مشاور وزیر دفاع عربستان و سخنگوی ائتلاف متجاوز سعودی در اظهاراتی تحریک‌‌آمیز، جمهوری اسلامی ایران را به دخالت در امور کشورهای همسایه متهم کرد.

به گزارش "الخلیج آنلاین"،احمد عسیری در گفتگو با بی بی سی از جامعه جهانی خواست که استراتژی جدیدی برای تعامل با ایران وضع کند. عسیری در ادامه مدعی شد که تهدید ایران برای منطقه خطرناک است. وی در پاسخ به این سوال که چه اقداماتی علیه ایران انجام می‌شود گفت: همه گزینه‌ها روی میز است.

 عسیری در ادامه اظهارات خصمانه خود گفت: ایران باید از دخالت در امور عراق، سوریه و یمن دست بردارد و به مرزهای خود بازگردد و اگر واشنگتن در این زمینه موضع‌گیری کند، اهمیت بسیار زیادی دارد. وی در پاسخ به این سؤال که آیا هرگونه بحران در روابط با ایران، درگیری‌های منطقه خاورمیانه را تشدید می‌کند گفت: این بحران‌ها اساسا وجود دارد. گفتنی است که این تهدیدها و اتهام زنی های سعودی در پی تماس تلفنی شاه عرلستان با ترامپ صورت می گیرد.

 در تماس تلفنی اخیر ترامپ با شاه سعودی، لحن رئیس جمهور آمریکا در قبال کشورهای عربی کاملا تغییر کرد و لحن تهدید آمیز واشنگتن علیه ایران افزایش یافت. ولی واشنگتن مدعی است که این تهدیدی ها ناشی از آزمایش موشکی  می باشد که توافق هسته ای ایران و قوانین سازمان ملل را نقض می کند. شواهد نشان می دهد که عنوان توافق های صورت گرفته در تماس تلفنی اخیر ترامپ با شاه سعودی، دشمنی با ایران و همپیمانانش در منطقه است و در مقابل، عربستان تأمین مالی زیرساخت هایی را عهده دار خواهد شد که ترامپ وعده آن را داده بود تا بدین ترتیب آمریکا مجددا به عظمت خود دست یابد.

کد مطلب: 34218| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۱/۱۶ ۱۱:۸:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب