کد مطلب: 34181| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۱/۱۳ ۱۱:۱۷:۱۰| نسخه چاپی
چراغ سبز کنگره آمریکا به ترامپ برای حمله نظامی به ایران

چراغ سبز کنگره آمریکا به ترامپ برای حمله نظامی به ایران

بین الملل - ایران نیوز24:یک عضو مجلس نمایندگان آمریکا روز گذشته پیش‌نویس طرحی را به کنگره ارائه داد که بر اساس آن دولت آمریکا مجاز به اقدام نظامی علیه ایران می شود.

به گزارش خبرگزاری ها، بر اساس این طرح که توسط "السی هاستینگر" نماینده ایالیت فلوریدا در مجلس نمایندگان آمریکا ارائه شده دولت ترامپ مجوز استفاده از زور علیه تهران و اقدام نظامی علیه ایران را خواهد داشت.بر اساس پیش‌نویس ارئه شده، رئیس جمهور آمریکا می‌تواند بدون مراجعه به کنگره علیه ایران اقدام نظامی انجام دهد.این طرح تحت عنوان "صدور مجوز به کارگیری قدرت نظامی علیه ایران" به کنگره ارائه شده است.

در متن پیشنویس طرح آمده است: رئیس جمهور اجازه خواهد داشت تا قدرت نظامی ایالات متحده آمریکا را به تشخیص خود برای منع دستیابی ایران به اسلحه هسته‌ای به کار بگیرد.این طرح تا کنون به رأی اعضای کنگره گذاشته نشده است.کارشناسان معتقدند که احتمال تصویب این طرح توسط دو مجلس نمایندگان وسنا بسیار ضعیف است.

این نماینده در حالی خواستار صدور مجوز اقدام نظامی دولت آمریکا علیه ایران شده است که رئیس جمهور این کشور چنین درخواستی نداشته و تا کنون از اقدام نظامی علیه ایران سخن نگفته است.روز گذشته مسئله آزمایش موشک بالستیک توسط ایران در سازمان ملل مطرح شد. آمریکا معتقد است که آزمایش‌های موشکی ایران مخالفت صریح با قطعنامه سازمان ملل است.

ایران تا کنون آزمایش موشک جدید را تایید نکرده است اما مسئولان بارها مسائل موشکی جمهوری اسلامی ایران را غیر قابل مذاکره عنوان کرده‌اند.نماینده آمریکا در سازمان ملل روز گذشته در حاشیه نشست بررسی آزمایش موشکی ایران وعده داده بود که علیه ایران وارد عمل خواهیم شد.

کد مطلب: 34181| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۱/۱۳ ۱۱:۱۷:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب