کد مطلب: 34158| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۱/۹ ۹:۳۵:۱۰| نسخه چاپی
توانمندی های معلولین ارتقاء می یابد

توانمندی های معلولین ارتقاء می یابد

شهرداری حمل و نقل - ایران نیوز24: در راستای اجراي طرح توانبخشي مبتني بر جامعه( CBR ) تمام افرادی که به نوعی معلولیت دارند شناسایی و برای تقویت و اجرای عدالت اجتماعی ، توانمندی های آنان ارتقاء می یابد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، سعید کارگران معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک با اعلام این خبر افزود: CBR  با ارائه خدمات به معلولین که شامل آموزش در خانواده، آموزش در جامعه، استفاده ازسیستم ارجاع، ارائه وسایل کمک توانبخشی، اشتغال و کاریابی معلولین و خدمات حمایت اجتماعی معلولین است به دنبال تغییر نگرش منفی نسبت به معلولین و ورود آنان به صحنه اجتماعی از طریق تقویت توانمندی هایشان دارد تا بتواند به اصول پنجگانه خود تحت عنوان اصل مساوات، اصل عدالت اجتماعی، اصل همبستگی، اصل تلفیق عموم و اصل کرامت و عزت نفس جامه عمل بپوشاند.

وی گفت: در منطقه یک نیز با همکاری اداره كل سلامت شهرداری تهران، بهزيستي استان تهران و كانون معلولان منطقه یک ضمن شناسایی افراد داراي معلوليت و نوع نيازمنديهاي آنها با اولويت كودكان معلول بازمانده ازتحصيل ، زنان معلول سرپرست خانوار، معلولاني كه دربهزيستي پرونده ندارند،  خانواده هاي چند معلولیتی و... خدمات هدفمند ارائه می شودکارگران اجرای برنامه های گروهی برای معلولین را از اقدامات دیگر دانست و گفت: با مشارکت ستاد گردشگری شهرداری منطقه یک تورهای تهرانگردی ویژه کانون معلولین و دبیران منطقه ای کانون های سلامت محور منطقه یک برگزار می شود . وی افزود: در همین راستا 50 نفر از دبیران کانون معلولین به همراه دبیران منطقه ای کانون های سلامت محور در تور تهرانگردی از باغ موزه دفاع مقدس و برج میلاد  بازدید نمودند .

کد مطلب: 34158| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۱/۹ ۹:۳۵:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب