کد مطلب: 34048| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۱/۲ ۱۱:۵۳:۱۰| نسخه چاپی
تشکیل کمیته دائمی

تشکیل کمیته دائمی "دخالت‌های ایران" در اتحادیه عرب

بین الملل - ایران نیوز24: وزیر خارجه بحرین ادعا کرد: کشورهای جنوب خلیج فارس با تهدیدات زیادی روبرو هستند اما ایران نخستین تهدید برای امنیت این کشورها به شمار می‌آید.

به گزارش روزنامه مصری الیوم السابع، "خالد بن أحمد آل خلیفه" وزیر خارجه بحرین گفت: کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس علاوه بر تهدید امنیتی مستقیم از سوی مرزهای یمن و عراق با تهدیداتوزیر خارجه بحرین: تشکیل کمیته دائمی پیچیده و فراوانی روبرو هستند.وی در ادامه مدعی شد: اما ایران در جایگاه نخست تهدید امنیت کشورهای عضو شورای همکاری قرار دارند.شیخ خالد از تشکیل "کمیته دائمی" در اتحادیه عرب برای مقابله با ایران خبر داد و گفت: کمیته‌ای دائمی تحت عنوان کمیته "دخالت‌های ایران در کشورهای عربی" با عضویت بحرین، مصر، امارات و عربستان سعودی در اتحادیه عرب تشکیل شده است.

وی با اتهام زنی علیه ایران ادعا کرد: اگر ایران حسن نیت خود را نشان ندهد و به دخالت‌های نامشروع خود در مسائل داخلی بحرین و سایر کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس ادامه دهد، در این صورت بحرین امیدوار به عملی شدن ابزار پیشنهادی شورا برای مقابله با ایران با همکاری کشورهای دوست و جامعه بین‌الملل برای به حاشیه راندن ایران در منطقه و جهان خواهد بود.

وزیر خارجه بحرین در توضیح ابزار پیشنهادی شورا در برابر ایران خاطرنشان کرد: این ابزار شامل چند حوزه و رویکرد برای مقابله با دخالت‌های نامشروع ایران می‌باشد که عبارتند از: رویکرد ملی کشورهای عضو شورا، رویکرد کلی کشورهای عضو شورا، رویکرد سیاسی و دیپلماتیک، رویکرد اقتصادی و تجاری، رویکرد فرهنگی و رسانه‌ای.این سخنان وزیر خارجه بحرین روز شنبه از طریق رسانه‌ها منتشر شده است. وی منظور خود از دخالت‌های نامشروع ایران را شرح نداده است.بحرین هفته گذشته 3 فعال سیاسی شیعه را اعدام کرد. ایران این اعدام‌ها را محکوم کرد.بحرین در پی حمله به سفارت عربستان سعودی در تهران سفارت خود در کشورمان را تعطیل کرد و دیپلمات‌های خود را از تهران فراخواند.

کد مطلب: 34048| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۱/۲ ۱۱:۵۳:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب