کد مطلب: 34022| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۲۹ ۱۱:۵۹:۱۰| نسخه چاپی
«سید حسن»؛ گزینه اصلاح‌ طلبان برای خبرگان

«سید حسن»؛ گزینه اصلاح‌ طلبان برای خبرگان

سیاسی - ایران نیوز24: یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: سید حسن خمینی شاید تمایلی برای حضور در انتخابات خبرگان نداشته باشد اما ما سعی خواهیم کرد که ایشان را راضی به حضور کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسن رهامی درباره جانشینی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در مجمع تشخیص مصلحت نظام به عنوان رئیس این مجمع  گفت: برای جایگزینی آیت‌الله هاشمی گزینه‌های مطرح است که هرکدام به نوبه خود می‌توانند بر جایگاه ریاست بنشینند.
رهامی در پاسخ به این سوال که آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در مورد رد صلاحیت خودش در انتخابات ریاست جمهوری سکوت کرد اما در مورد رد صلاحیت سید حسن در خبرگان بارها ابراز ناراحتی کرد، چقدر احتمال می‌دهید و ضروری است که سیدحسن خمینی برای انتخابات خبرگان ورود پیدا کند؟ گفت: شورای عالی سیاستگذاری قصد دارد در کنار لیست شورای یک لیستی هم برای خبرگان ارائه دهد، اما اولویت اول این شورا سیدحسن خمینی است.
او گفت: شاید سیدحسن خمینی به دلیل رد صلاحیتی که در اسفند ۹۴ شد تمایلی برای حضور در انتخابات نداشته باشد اما ما سعی خواهیم کرد که ایشان را راضی به حضور کنیم در غیر این صورت نفر چهاردهمی که در لیست موفق به راه‌یابی نشد و جای او آیت‌الله جنتی وارد مجلس خبرگان شد را دوباره معرفی خواهیم کرد و امیدوارم مانند اسفند ۹۴ که لیست ارائه شده با اقبال روبه‌رو شد این‌بار هم از سوی مردم پذیرفته شود.
هاشمی نقطه اتصال میان نیروهای انقلاب و نظام بود
این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه برخی‌ها وانمود می‌کنند که بعد از آیت‌الله هاشمی اصلاح‌طلبان دچار شکاف می‌شوند، گفت: آیت‌الله هاشمی موقعیتی داشت که به راحتی به دست نیاورده بود. رحلت ایشان ضربه بزرگی برای نظام و سطح کلان تصمیم گیری کشور است. هاشمی نقطه اتصال میان نیروهای انقلاب و نظام بود و بدرقه باشکوه مردم نشان داد که او چه جایگاه ویژه‌ای داشت.
رهامی افزود: نبود آیت‌الله هاشمی شکاف بزرگی ایجاد کرده است که به راحتی قابل ترمیم نیست و ما تلاش خواهیم کرد که با گذشت بیشتر این خلا را پر کنیم. طبیعی است در خانواده‌ای که بزرگتر خود را از دست می‌دهد بین جوان‌ترها اختلاف به وجود بیاید اما با میانجیگری سایر افراد از بین می‌رود.
تلاشمان این است که خلاء نبود هاشمی را پر کنیم
او خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد باید جایگاه آیت‌الله هاشمی بعد از فقدان ایشان به صورت شورایی اداره شود و مجوعه‌ای از اشخاص و نهادهای مدنی و احزاب با در کنار هم قرار گرفتن هم همکاری کنند.
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب یادآور شد: آیت‌الله هاشمی موقعیتی را که داشت به سختی به دست آورده بود و خطرات زیادی را از سر گذارنده بود. همین استقامت ایشان بود که را تبدیل به تکیه‌گاهی کرده بود. هرگاه در شرایط بحرانی با ایشان جلسه می‌گذاشتیم رهنمودهای تازه ارائه می‌دادند. ما در شورای سیاست‌گذرای تلاشمان این است که این خلاء را پر کنیم.

کد مطلب: 34022| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۲۹ ۱۱:۵۹:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب