کد مطلب: 33907| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۱۸ ۹:۵:۱۰| نسخه چاپی
آغاز مجازات اروپا علیه شهرک های اسرائیلی در اروپا

آغاز مجازات اروپا علیه شهرک های اسرائیلی در اروپا

بین الملل - ایران نیوز24: برای اولین بار کالاهای تولیدی در شهرک های اسرائیل در فروشگاه های اروپا با علامت هایی مشخص می شوند تا خریداران بتوانند از خرید آنها خودداری کنند.

به گزارش سایت آر تی روسیه، دولت فرانسه آیین‌نامه‌ای ابلاغ کرد که بر اساس آن برچسب‌هایی روی محصولات تولیدشهرک‌های اسرائیلی قرار می‌گیرد.شهرک های اسرائیلی در قدس شرقی و کرانه باختری از سوی اتحادیه اروپا، آمریکا و سازمان ملل متحد به عنوان بخشی از خاک اسرائیل شناخته نمی شوند.

بر اساس آیین‌نامه جدید از این پس روی کالاهای تولید شده در شهرک‌های اسرائیلی که در مناطق کرانه باختری، قدس شرقی و بلندی های جولان تولید می شوند، برچسب‌هایی نصب خواهد شد که با برچسب‌هایی از سایر کالاهای ساخت اسرائیل متفاوت خواهد بود. محصولات اسرائیلی معمولا با برچسب "ساخت اسرائیل" در اروپا به فروش می‌رسند. رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند که در فروشگاه‌های حاشیه شهر پاریس محصولاتی مشاهده شده که با برچسب "ساخت شهرک‌های اسرائیل" عرضه می‌شوند.

 فرانسه به موجب اعلام سازمان ملل کرانه باختری، بلندی های جولان و همچنین قدس شرقی را بخشی از اسرائیل نمی‌داند و به همین خاطر خواهان جدا ساختن محصولان این مناطق از محصولات اسرائیلی است. با صدور این آیین‌نامه، کالاهایی که از مناطق مورد اشاره وارد اروپا خواهند شد تابع توافق‌نامه گمرکی 1995 میلادی میان اسرائیل و کشورهای اروپایی نخواهد بود.

 اتحادیه اروپا 11 نوامبر 2015 قانونی را به تصوب رساند که قرار دادن برچسب‌های ساخت شهرک‌های اسرائیلی بر روی کالاهای تولید شده در کرانه باختری، ارتفاعات جولان و قدس شرقی را الزامی ساخته بود.ابلاغ این قانون از سوی اتحادیه اروپا محکومیت اسرائیل را در پی داشت. بلندی‌های جولان، منطقه‌ای کوهستانی در جنوب غربی سوریه است که هم اکنون در اشغال اسرائیل است.

اسرائیل همچنین هر دو بخش قدس شرقی و غربی فلسطین را برای خود می‌داند، ولی شورای امنیت سازمان ملل متحد، این تصمیم اسرائیل را غیر قانونی اعلام کرده و خواستار بازپس‌دهی قدس شرقی به فلسطینیان می‌باشد. اسرائیل تاکنون از تبعیت از این قطعنامه، امتناع کرده است.

 

کد مطلب: 33907| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۱۸ ۹:۵:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب