کد مطلب: 33852| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۱۲ ۱۰:۳۸:۱۰| نسخه چاپی
افزایش ۳۵ درصدی وصول مالیات بر ارزش‌افزوده

افزایش ۳۵ درصدی وصول مالیات بر ارزش‌افزوده

اقتصاد کلان - ایران نیوز24: معاون سازمان مالیاتی از رشد ۳۵ درصدی وصول مالیات بر ارزش افزوده در نه ماهه امسال، نسبت به دوره مشابه سال قبل خبر داد.

محمد مسیحی با اشاره به ثابت ماندن نرخ مالیات بر ارزش افزوده در سال ۱۳۹۵ افزود: با وجود عدم افزایش نرخ نسبت به سال قبل شاهد رشد مطلوب وصولی مالیات بر ارزش افزوده بوده‌ایم. به گزارش  اقتصاد آنلاین به نقل از ایبنا، وی همچنین در خصوص استرداد مالیات و عوارض ارزش افزوده عنوان کرد: استرداد مالیات و عوارض ارزش افزوده به صادرکنندگان در هشت ماهه امسال نسبت به دوره مشابه ۴۷ درصد رشد داشته است.

معاون مالیات بر ارزش افزوده با بیان اینکه مالیات بر ارزش افزوده نقش مهمی در نظام بودجه کشور ایفا می‌کند، تصریح کرد: در حال حاضر، با احتساب میزان عوارض وصولی، سهم این منبع معادل ۴۸ درصد مجموع درآمدهای مالیاتی است.مسیحی خاطرنشان کرد: یکی از کارکردهای اصلی نظام مالیات بر ارزش افزوده ایجاد شفافیت اقتصادی در طول زنجیره ایجاد ارزش اقتصادی است و شناسایی شرکت‌های صوری و کاغذی که از سال‌های گذشته نقش ناصوابی در اقتصاد کشور داشته‌اند، یکی از مصادیق با اهمیت آن به شمار می‌رود.

کد مطلب: 33852| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۱۲ ۱۰:۳۸:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب