کد مطلب: 33779| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۴ ۱۰:۴۸:۱۰| نسخه چاپی
سازمان را به مرکز نزاع میان قوا و سران سه قوه تبدیل کرده بودند/منافع سازمان تأمین اجتماعی، وجه المصالحه مسائل سیاسی بود

دکتر سیدتقی نوربخش:

سازمان را به مرکز نزاع میان قوا و سران سه قوه تبدیل کرده بودند/منافع سازمان تأمین اجتماعی، وجه المصالحه مسائل سیاسی بود

اجتماعی - ایران نیوز24:مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: با توجه به محدودیت منابع مالی در سایر صندوق های بیمه ای کشور که از بودجه عمومی استفاده می کنند؛ بار پرداختی ها به مراکز وزارت بهداشت بر دوش سازمان تأمین اجتماعی قرارداشته است و بی انصافی است که به دلیل پاره ای از مشکلات، همراهی های این سازمان به کل نادیده گرفته شود.

به گزارش روابط عمومی، دکتر سیدتقی نوربخش فاصله گرفتن از مسائل حاشیه ای را از مهمترین دستاوردهای دولت تدبیر و امید عنوان کرد و افزود: عظمت مأموریت سازمان بسیار بالاتر از آن است که بخواهد به حاشیه ها پاسخ دهد و مأموریت سازمان تأمین اجتماعی ارائه خدمات به بیش از ٣٧میلیون نفر بیمه شده و ٥ میلیون نفر بازنشسته است.
وی با تأکید بر اینکه حفظ آرامش ایجاد شده و ارتقای کیفیت خدمات سازمان تامین اجتماعی به بیش از ٤٢ میلیون نفر بیمه شده و مستمری بگیر، مناسب ترین پاسخ به حاشیه پردازان است، اظهار داشت: این خدمات شامل درمان، مستمری و ١٨ نوع مزیت بیمه ای است که به اقشار تحت پوشش از زمان قبل از تولد تا پس از مرگ ارائه می شود.دکتر نوربخش تاکید کرد: شأن و عظمت این سازمان، بیشتر از آن است که وقت خود را صرف پاسخ به حاشیه ها کند.
وی با بیان اینکه تأمین اجتماعی بزرگترین سازمان بیمه ای و اصلی ترین تأمین کننده مالی بخش درمان در کشور است، گفت: درمان پاره تن سازمان است و همان گونه که دولت و کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی اشاره کرده اند، این بخش از سازمان جدا ناشدنی است و هر گونه بسترسازی مجدد برای جدایی درمان با توجه به وجود مبانی قانونی مستحکم، استدلال کارشناسی مناسب و خواست و اراده جامعه بزرگ خدمت گیرندگان این سازمان؛ راه به جایی نخواهد برد.
وی با تشریح و یادآوری وضعیت سازمان، قبل از استقرار دولت تدبیر و امید گفت: بدون اینکه شرمنده شوند،کار را به جایی رسانده بودند که این سازمان، به مرکزیت نزاع میان قوا و سران سه قوه تبدیل شده و منافع و منابع صاحبان اصلی سازمان تأمین اجتماعی، وجه المصالحه مسائل سیاسی شان قرار گرفته بود.
دکتر نوربخش افزود: هنوز قضاوت درباره آنچه قبل از استقرار دولت جناب آقای دکتر روحانی بر سرسازمان تأمین اجتماعی فرود آمد بسیار زود است. مطمئن باشید تاریخ، ابعاد و اثرات مخرب آن دوران را بازگو خواهد کرد.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی افزود: تجهیز بیش از ٥ هزار و ٢٠٠ میلیارد تومان منابع بدون اتکاء به بودجه کشور و دریافتی از مالیات و نفت، آن هم در شرایط اقتصادی که به دولت محترم تحمیل شد، کار بزرگی است که کارشناسان امر بر موفقیت سازمان صحه گذاشته و می گذارند. سازمان فقط ماهیانه بیش از ٣ هزار و ٢٠٠ میلیارد تومان مستمری پرداخت می کند.
مدیرعامل تأمین اجتماعی با تأکید بر اینکه تمام مدیران این سازمان در سراسر کشور، موظف هستند بدون پرداختن و دامن زدن به حاشیه ها به انجام وظایف خود بپردازند، گفت: مطمئن باشید تا پایان دوره اول ریاست جمهوری جناب آقای دکتر روحانی، هجمه ها برای ناکارآمد نشان دادن سازمان، بیشتر هم خواهد شد و عده ای نیز خواسته یا ناخواسته آتش بیار معرکه خواهند بود.
وی با اشاره به اینکه در طول ماه های اخیر بیمه سلامت که زیرمجموعه دولت است به دلیل کمبود بودجه، امکان پرداخت تعهدات خود را به مجموعه های وزارت بهداشت نداشت، افزود: در این مدت بارپرداختی ها به مراکز وزارت بهداشت بر دوش سازمان تأمین اجتماعی بود و قدری بی انصافی است که به دلیل پاره ای از مشکلات، همراهی های این سازمان را به کل نادیده بگیریم.مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در پایان سخنان خود گفت: یادمان نرود که رسانه ای کردن اختلاف نظرات کارشناسی موجب دلسردی مردم و مورد سرزنش بزرگان نظام بوده است.

کد مطلب: 33779| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۴ ۱۰:۴۸:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب