کد مطلب: 33777| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۵ ۸:۳۸:۱۰| نسخه چاپی
سقوط هواپیمای توپولوف 154 روسیه با 91 سرنشین

سقوط هواپیمای توپولوف 154 روسیه با 91 سرنشین

بین الملل - ایران نیوز24: منابع روسی تائید کردند هواپیمای توپولف 154 متعلق به وزارت دفاع این کشور که پس از عزیمت از سوچی از صفحه رادار ناپدید شده بود سقوط کرده است.

صبح امروز یک فروند هواپیمای توپولوف-154 در ساعت5،20 دقیقه پس از پرواز از فرودگاه شهر سوچی از صفحه رادار ناپدید و ارتباط مخابراتی نیز با آن قطع شد. در همین حال دقایقی قبل یک منبع خبری در وزارت موقعیت های اضطراری روسیه ضمن اعلام خبر سقوط این هواپیما به خبرگزاری اینترفکس گفت که محل سقوط هواپیما در سواحل دریای سوچی نیز شناسایی شده است. در تازه ترین گزارش خبرگزاری روسیا سگودنیا نیز که بیانگر سقوط هواپیما است، علت احتمالی نقص فنی یا اشتباه خلبانی اعلام شده است.

این خبرگزاری اعلام کرده است که هواپیمای ناپدید شده متعلق به وزارت دفاع روسیه پس از پرواز از مسکو و سوختگیری در فرودگاه آدلر نزدیک سوچی، پرواز دوباره خود را به مقصد پایگاه حمیمیم سوریه آغاز کرده بود.بنا به گزارش خبرگزاری روسی اینترفاکس به نقل از یک مقام موقعیت های اضطراری، خدمه مرکز ناوبری هوایی در سوچی نمی توانند با هواپیما ارتباط برقرار کنند.وزارت دفاع این کشور نیز تائید کرد که این هواپیمای نظامی با 91 سرنشین از منطقه شهری آدلر در سوچی عازم پایگاه هوایی حمیمیم در حومه شهر لاذقیه در سوریه بوده است.

این وزارتخانه افزود این هواپیما حامل نظامیان روسیه، 9 فعال رسانه‌ای و همچنین اعضای گروه الکساندروف، گروه رسمی موسیقی ارتش بوده است که برای شرکت در جشن‌های سال نو عازم این پایگاه در سوریه بودند. آژانس حمل‌ونقل هوایی فدرال روسیه نیز اعلام کرده که این پرواز «غیرنظامی نبوده است.»گزارش‌ها حاکی است عملیات جستجوی گسترده و نجات در محل ناپدید شدن هواپیما آغاز شده و تحقیقات اولیه نیز در حال انجام است.

 

کد مطلب: 33777| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۵ ۸:۳۸:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب