کد مطلب: 33747| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۱ ۱۱:۲۲:۱۰| نسخه چاپی
اقدام غیراخلاقی نماینده جنجالی مجلس علیه ظریف

اقدام غیراخلاقی نماینده جنجالی مجلس علیه ظریف

سیاسی - ایران نیوز24: نماینده مشهد در مجلس بخشی از صحبت‌های منتسب به وزیر امور خارجه در جلسه محرمانه کمیسیون امنیت ملی مجلس را منتشر کرد. وی ادعا کرده است که این اظهارات مربوط به وزیر امورخارجه کشورمان است.

طی هفته جاری محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه برای توضیح موضوعاتی حول محور برجام در جلسه کمیسیون امنیت حضور پیدا کرده بود و پس از آن جلسه حتی سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی در مورد بیان جزئیات آن خودداری کرد.این در حالیست که امروز در حاشیه جلسه علنی مجلس، جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد بخشی از اظهاراتی که ادعا شده منتسب به ظریف در کمیسیون امنیت ملی است را در برگه‌های چاپ‌شده در اختیار برخی از خبرنگاران قرار داد.به گفته اعضای کمیسیون امنیت ملی، کریمی‌قدوسی در جلسه فوق‌الذکر اصلا حضور نداشته است.

نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز علی‌رغم اصرار خبرنگاران پارلمانی برای موضع‌گیری درباره مطالب منتشر‌شده از سوی کریمی قدوسی خودداری کرد و گفت که پیش از این به عنوان سخنگوی کمیسیون گزارش جلسه را منعکس کرده است.

در همین حال، فارس نیز با انتشار خبری با عنوان "روایت کریمی‌قدوسی از جلسه کمیسیون امنیت ملی" نوشته است که «جواد کریمی‌قدوسی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی ، به بیان آخرین اظهارات محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در موضوع برجام در جلسه روز 28 آذر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس پرداخت.» این در حالی است که گفته شده این نماینده عضو جبهه پایداری در آن جلسه حضور نداشته است.

این رسانه در ادامه مصاحبه خود با کریمی‌قدوسی آورده است: رئوس سخنان ظریف در این جلسه که از سوی عضو کمیسیون امنیت ملی در اختیار فارس قرار گرفت به شرح ذیل است: من اعتراف می‌کنم اشتباه کردم/ به حرف جان کری وزیر امور خارجه آمریکا اعتماد کردم/ اگر استراتژی خودم را دنبال می‌کردم اکنون با مشکل مواجه نمی‌شدم/ می‌پذیرم اشتباه کردم/مسئولیت آن را می‌پذیرم/ ما با صحبت و قول آقای کری اظهار نظر کردیم/این اشتباه بزرگی بوده که من کردم/ به جان کری بعد از نقض اخیر که درخواست مذاکره در ایتالیا را داشت گفتم: «شما کاری کردید که حضور من با شما در یک شهر غیرممکن است»/ قبلا جان کری وزیر خارجه و وزیر خزانه‌داری آمریکا به ما گفتند اگر قانون داماتو به سنا برود ما روش‌هایی داریم که جلوی آن را بگیریم.با این حال هنوز مسئولان وزارت خارجه و همچنین کمیسیون امنیت ملی مجلس به این خبر واکنش نشان نداده و هنوز مشخص نیست که این اظهارات واقعا گفته‌های وزیر امورخارجه کشورمان باشند. کریمی‌قدوسی بارها اظهارات جنجالی و گاهی جعلی علیه دولت روحانی به‌خصوص تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان بیان کرده است.

کد مطلب: 33747| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۱ ۱۱:۲۲:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب