کد مطلب: 33726| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۹/۳۰ ۱۰:۳:۱۰| نسخه چاپی
استجاب دعای وهابی‌ها! ؛ شادیِ سعودی ها از ترور سفیر روسیه!

استجاب دعای وهابی‌ها! ؛ شادیِ سعودی ها از ترور سفیر روسیه!

بین الملل - ایران نیوز24: کاربران سعودی، ترور سفیر روسیه در آنکارا را در شبکه های اجتماعی جشن گرفتند و شادی خود را با ثبت عنوان ادعایی «انتقام عثمانی-اسلامی از قاتلان ملت سوریه» ثبت کردند.

سفیر روسیه در آنکارا، روز دوشنبه به دست یک افسر پلیسِ ترکیه که در عملیات «مبارزه با تروریسم» شرکت داشت، ترور شد! کاربران سعودیِ تویتر، این عملیات تروریستی را جشن گرفتند.کاربری به نام «الهنوف» از شجاعت عثمانی ها ابراز شادمانی کرد و «اسامه الجبوری» ادعا کرد که این عملیات، قلب مسلمانان را شاد کرد، «البندری» نوشت که این پلیس، شأن دولت (ترکیه) را بالا برد و انتقام کودکان حلب را گرفت!

 منابع آگاه به وبگاه رأی الیوم خبر دادند که این عملیات تروریستی، به مثابۀ جشنی موقت خواهد بود که سعودی ها در هوای آن نفسی تازه کنند، به ویژه مقامات این کشور که با حمایت از گروه های مسلح در سوریه، طعم تلخ شکست در برابر ارتش سوریه را چشیدند.

به گفتۀ منابع آگاه، نگرانی بر سعودی ها سایه افکنده است به طوری که برای نفس تازه کردن به هر روزنه ای رو می آورند تا بگویند همچنان ائتلافی میان کشورشان با یک کشور دیگر برقرار است، حتی اگر این روزنه، حادثه ای «شخصی» باشد که یک افسر پلیس برای گرفتن انتقام مردم حلب مرتکب شده باشد. هواداران جریان وهابی در عربستان، مثل همیشه ادعا کردند که خداوند دعای آنان را مستجاب کرد و سربازان خود را برای متوقف کردن پیشروی روس ها فرستاد و این جوان، از سفیر روسیه انتقام گرفت! اما برخی از جریان های لیبرال سعودی، با وجود دشمنی با محور روسی – سوری، این تحلیل را ساده لوحانه و احمقانه تعبیر کردند که هیچ ربطی به مستجاب شدن دعاهای وهابی ها ندارد.

کد مطلب: 33726| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۹/۳۰ ۱۰:۳:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب