کد مطلب: 33573| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۹/۷ ۱۶:۲۹:۱۰| نسخه چاپی
بمباران مواضع ارتش ترکیه با چراغ سبز ایران

بمباران مواضع ارتش ترکیه با چراغ سبز ایران

بین الملل - ایران نیوز24: روزنامه رای الیوم گزارش داد: «بمباران اخیر پایگاه ارتش ترکیه در منطقه "الباب" توسط جنگنده های ارتش سوریه به کشته شدن 3 نظامی این کشور و زخمی شدن 10 تن دیگر انجامید .این تحولی خطرناک در مقایسه با تحولات سال های اخیر در پرونده سوریه محسوب می شود.»

رای الیوم ادامه داد: «این حمله هوایی به نیروهای ارتش ترکیه در شمال غرب سوریه با چراغ سبز ایران و روسیه طی هماهنگی با این دو کشور صورت گرفته است. به همین دلیل "هاکان فیدان" رییس سازمان اطلاعات ترکیه و "صندوقچه اسرار" اردوغان به همراه مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه به ایران سفر کردند تا وضعیت پیش آمده را بررسی کننداین روزنامه افزود: «عقلای ترکیه می دانند که هر گونه پاسخ به ارتش سوریه در پی حمله به نظامیانشان در الباب، آنها را با ایران مواجه خواهد کرد. به همین خاطر هم برای ممانعت از هر گونه مواجهه زمینی احتمالی با سوریه و همپیمانان ایرانی، سفر به تهران و دیدار با ظریف و روحانی را ترتیب دادند. »

رای الیوم در ادامه نوشت: «سوریه و همپیمانان هیچگاه اجازه سیطره ترکیه بر الباب را نخواهند داد؛ چرا که این منطقه شریان امدادرسانی برای تروریست های محاصره شده در شرق حلب را فراهم خواهد آورد و زحمات ارتش سوریه در سیطره بر حدود نیمی از حلب را هدر خواهد داد. حال باید دید آیا درخواست مقامات ترکیه از ایران برای ایجاد راهکاری برای برون رفت از اوضاع تنش زا در الباب مثمر ثمر خواهد بود یا خیر؟»

مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه به همراه یک هیئت امنیتی جمعه شب گذشته در سفری ناگهانی وارد تهران شد. خبرگزاری رسمی ترکیه (آناتولی) هدف از سفر ناگهانی هیئت این کشور به تهران را گفتگو درباره روابط دو کشور، مسائل منطقه و مذاکره درباره سوریه اعلام کرد.

 

 

کد مطلب: 33573| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۹/۷ ۱۶:۲۹:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب