کد مطلب: 33528| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۹/۳ ۱۳:۵:۱۰| نسخه چاپی
ازدواج بیوه جان‌اف‌کندی با پیرمرد پولدار! + تصاویر

ازدواج بیوه جان‌اف‌کندی با پیرمرد پولدار! + تصاویر

بین الملل - ایران نیوز24: 53 سال پیش در چنین روزی بر خلاف تصویر جذابی که رسانه ها از رئیس جمهور امریکا و همسرش مخابره می کردند تصویر جان اف کندی که تیر خورده و روی صندلی اتومبیل افتاده بود و ژاکلینی که سراسیمه سعی می کرد خود را از انتهای اتومبیل پائین بیاندازد جهان را در بهت فروبرد؛ رئیس جمهور امریکا ترور شده بود.

جان اف کندی، سی و پنجمین رئیس جمهور آمریکا در 22 نوامبر سال 1963 در حالیکه در سفر به شهر دالاس تگزاس همراه با همسرش ژاکلین سوار ماشین روباز بود مورد اصابت گلوله قرار گرفت و ترور شد؛ آن روزها زوج ساکن کاخ سفید به خاطر رفتار متفاوتشان با روسای جمهور قبلی به سلبریتی رسانه ها تبدیل شده بودند. خبر ترور رئیس جمهور امریکا در حالیکه همسرش نیز کنار او روی صندلی عقب اتومبیل نشسته بود به سرعت جهان را در نوردید. رسانه ها عکس لحظه ترور که کندی با سری خونین روی صندلی عقب اتومبیل افتاده و ژاکلین سراسیمه سعی می کرد خود را از انتهای اتومبیل پائین بیاندازد منتشر کردند و این پایان زوج سلبریتی کاخ سفید بود.

عرض تسلیت مقامات به ژاکلین کندی پس از ترور رئیس جمهور

بسیاری معتقداند تا زمان زوج کندی هیچ زوج ساکن کاخ سفیدی این اندازه مورد توجه رسانه ها و محبوب افکار عمومی نبودند و این بی ارتباط با زیبایی ژاکلین و رفتارهای خاص و متفاوت او نبود. معروف است که او پس از ورود به کاخ سفید محل زندگی خانواده رئیس جمهور را به شکل امروزینش تغییر داد و آن را از فرم کلاسیک و همیشگی به فرم جدیدی که تا امروز نیز حفظ شده تغییر داد. وی با تعویض فضای هنری و مبلمان کاخ سفید تقریباً تمام اتاق هایش را مجدداً تزئین کرد.  او همچنین سعی کرد در امور سیاسی و اجتماعی نیز با همسرش همراه باشد برای همین در تمام سفرهای کندی به اروپا نقش مترجم وی را ایفا میکرد و کندی بارها برای این کار او را ستوده بود. به باور مردم امریکا ژاکلین شایسته عنوان "بانوی اول" بود؛ لقبی که از آن زمان در این کشور رواج یافت و تا امروز به زنان روسای جمهور به ارث رسیده است.

ژاکلین کندی و دو فرزندش در مراسم تشییع جان اف کندی

روزهای رویایی ژاکلین در کاخ سفید پس از ترور همسرش در "دالاس" به سرعت تغییر کرد؛ او بر خلاف روزهایی که در کنار کندی برای رسیدن به کاخ سفید می جنگید کم تحرک شده بود و به روایت رسانه ها غمگین و افسرده به نظر می رسید. با این حال تصویری که رسانه ها از ژاکلین ساخته بودند در پنجمین سال پس از ترور کندی با خبری عجیب به چالش کشیده شد؛ بیوه رئیس جمهور تصمیم گرفته بود در 39 سالگی یعنی مدت کوتاهی پیش از آنکه نشانه های کهولت و میانسالی در چهره اش دیده شود با یک پیر مرد ثروتمند که 23 سال از او بزرگتر بود ازدواج کند.

ژاکلین کندی در مراسم تشییع جان اف کندی

"ارسطو اوناسیس" ثروتمند یونانی آرژانتینی متولد ترکیه که بزرگترین و معروفترین کشتی های دنیا را داشت با وجودی که قبلا ازدواج کرده و دارای فرزند بود و اخبار و شایعات مختلف درباره ارتباط او با زنان متعدد از جمله ماریا کالاس "خواننده اپرا" شنیده شده بود از ژاکلین کندی در خواست ازدواج کرد و او نیز قبول کرد.این خبر آنقدر عجیب و باورنکردنی بود که تعدادی از روانشناسان امریکایی تصمیم گرفتند با بررسی دقیق مصاحبه ها و مطالعه روی ویژگی‌های شخصیتی ژاکلین پی به این ببرند که این زن که می توانست در تاریخ امریکا تصویری اسطوره ای داشته باشد چطور چنین تصمیمی گرفت. نتیجه این پژوهش اما برای کسانی که از ژاکلین و همسرش بت ساخته بودند ناامید کننده بود. این روانشناسان مدعی شدند بیوه جان اف کندی به زندگی پرزرق و برق معتاد شده و به این خاطر تصمیم گرفته به پیشنهاد ازدواج پیر مرد عیاش جواب مثبت بدهدروزنامه ها اما هنوز سعی داشتند تصویری که از ژاکلین ساخته بودند را حفظ کنند و برای همین او را عروس غمگین نامیدند اما ژاکلین در مصاحبه ای پس از این ازدواج گفت که "احساس خوشبختی می کند".

مراسم ازدواج ژاکلین کندی و ارسطو اوناسیس

شوهر جدید ژاکلین به کلی با همسر اولش فاصله داشت؛ او یک مرد فرصت طلب به معنی واقعی بود که در جوانی با ازدواج با دختر مردی که دارای چندین کشتی بود موفق به ایجاد یک شرکت نفتکش شده و با خرید یک قمارخانه بزرگ در "مونت کارلو" و ایجاد شرکت هواپیمایی المپیک به ثروت افسانه ای رسیده بود؛ او حتی در سال 1963 جزیره‌ای کوچک به نام "اسکورپیوس" خریده و به تفرجگاه تابستانی خود تبدیل کرده بود. ارسطو اوناسیس 5 سال پس از ترور رئیس جمهور امریکا پیشنهاد رسمی ازدواج با بیوه او را مطرح کرد و در 20 اکتبر 1968 ژاکلین را به عقد خود درآورد. رسانه ها مراسم ازدواج بیوه رئیس جمهور و پیرمرد ثروتمند را با حیرت پوشش دادند. روج سرشناس نیز درحالیکه خوشحال به نظر می رسیدند با یکی از کشتی های تفریحی ارسطو عازم جزیره "اسکورپیوس" شدند تا زندگی جدید خود را آغاز کنند؛ ام این زندگی نیز 7 سال یعنی تا مرگ اوناسیس در سال 1975 دوام داشت. آنچه در زیر می بینید مراسم ازدواج این زوج به روایت "بیل ری" عکاس نشریه لایف است.

انتقال کشیش با بالگرد به جزیره "ساکورپیوس" برای جاری کردن عقد

مراسم ازدواج ژاکلین کندی و ارسطو اوناسیس
 

میهمانی ازدواج در یکی از کشتی های ارسطو اوناسیس 

 

کد مطلب: 33528| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۹/۳ ۱۳:۵:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب