کد مطلب: 33499| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۸/۲۳ ۹:۱۹:۱۰| نسخه چاپی
توپ اصولگرایان در سبد کاندیدای سوخته

توپ اصولگرایان در سبد کاندیدای سوخته

سیاسی - ایران نیوز24:هنوز شعار تبلیغاتی هوادران قالیباف از اذهان رخت نبسته که مطمئن از پیروزی وی با شادی می خواندند:« هم خوشگل هم بوره؛ فردا رئیس جمهوره»اما فردا آمد و شهردار تهران نه تنها رئیس جمهوری نشد که با اختلاف فاحش و چند برابری به کاندیدای مورد حمایت اصلاح طلبان نتیجه را باخت. کاندیدایی که البته تا دو هفته پیش تر از آن در صدر نظر سنجی ها بود و شانس دار ترین نامزد.

شهردار آن روزها و البته این روزهای تهران، هشت سال قبل تر هم شانس خود را آزموده بود اما به رغم تبلیغات گسترده و بی سابقه که در جای جای کشور نمود داشت، بازهم رئیس پلیس سابق نتوانست راهی به ساختمان پاستور بیابد.
نتیجه انتخابات 92 که مشخص شد و همه آرزوها که بر باد رفت و حتی تکیه بر راس هرم بلدیه نیز میلیمتری و ناپلئونی رقم خورد، بسیاری گمان بردند که آقای شهردار عطای کرسی ریاست جمهوری را به لقایش بخشیده و دیگر و بعد از دو شکست سنگین بخت خود را برای تکیه بر راس هرم اجرایی نخواهد آزمود اما گویا سردار خلبان باز هم سودای حضور دارد!.
در طول چهار سال گذشته هر از گاهی قالیباف با کنایه و متلک به دولت مردان تلنگری زده و آنان را نواخته است، اظهاراتی که به نظر می رسید از منظر یک منتقد ناهمفکر سیاسی و از منظر اختلاف سلیقه مدیریتی باشد اما اکنون و با خبری که اعلام شده مشخص و مبرهن می شود که هدف چیز دیگری بوده است
 اکنون تیترهای پرشمار روزنامه پر تیراژ شهرداری تهران علیه دولت معنا و مفهوم می یابد، تیترهایی که همین چندی پیش قالیباف در دیدار با نمایندگان لیست امید از آن برائت جسته و حتی نسبت به آن ابراز تنفر کرده بود!.
مهم هم نیست که ماجرای املاک نجومی  و نقش شهرداری در واگذاری زمین با تخفیف بالا به برخی متقاضیان ( که دادستان کل کشور هم بر آن مهر تایید زد) چه سر و صدایی به پا کرده است، آقای شهردار به ضرس قاطع گفته که در جریان این تخفیف ها نبوده است! او می خواهد بیاید، خبر حدس و گمانه هم نیست، راوی هم فرد نامعتبری نیست.
حسن سبحانی نیا؛ نماینده سابق نیشابور که سابقه چندین دوره حضور در مجلس را دارد نه فقط هم استانی و همشهری و همطیفی وی است که از چهره های نزدیک به قالیباف نیز به شمار می آید و هم او گفته است که از فردی شنیده که قالیباف شرط گذاشته که اگر همه اصولگرایان پیرامون وی اجماع کنند کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری آینده خواهد شد.
به گزارش خرداد؛ این اولین اظهار نظر رسمی در این زمینه است تا فضا محکی زده شده و بازخوردها سنجیده شود. شاید تا ساعتی دیگر سبحان نیا یا یکی از نزدیکان قالیباف این خبر را تکذیب کند اما کیست که نداند این تکذیب و تایید ها بخشی از فرآیند پیشا انتخاباتی حضور در انتخابات ریاست جمهوری در کشور ماست!.
قالیباف البته هیچ گاه نتوانسته اجماع و اتحاد اصولگرایان را حول محور خود رقم بزند، چه در سال 84 که بسیار به این نکته امید داشت و چه در سال 92 که اصولگرایان یکه تاز صحنه سیاسی بودند و کار را تمام شده می دانستند و قالیباف نیز از همه آنان در نظر سنجی ها پیشی داشت حال باید دید این بار این ندای اجماع آنهم بدو ریش سفیدهای سابق خریداری خواهد داشت آنهم با توجه به اینکه قالیباف باید با رئیس جمهوری مستقر رقابت کند و 2 بار تاکنون شکست را پذیرا شده و به طور معمول نمی تواند شانس چندانی داشته باشد. البته اصولگرایان همانگونه که حداد عادل گفته بود با نگاه ویژه به انتخابات اخیر می نگرند و برنامه ها برای آن دارند اما به نظر نمی رسد توپ های خود را در سبد کاندیدای سوخته در دو دوره گذشته بریزند.

کد مطلب: 33499| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۸/۲۳ ۹:۱۹:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب