کد مطلب: 33476| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۸/۲۱ ۱۳:۵۸:۱۰| نسخه چاپی
ميشل اوباما، رقيب ترامپ در انتخابات ٢٠٢٠/ بانوي اول امريكا،محبوب تر از اوباما

ميشل اوباما، رقيب ترامپ در انتخابات ٢٠٢٠/ بانوي اول امريكا،محبوب تر از اوباما

بین الملل - ایران نیوز24: درپی شکست هیلاری کلینتون، هواداران دموکرات از میشل اوباما همسر باراک اوباما دعوت کردند برای انتخابات 2020 نامزد شود.

بعد از برد "دونالد ترامپ" در انتخابات 2016، و اعتراضات خیابانی و همگانی مردم آمریکا به نتیجه انتخابات، مخالفان "ترامپ" در توئیتر  با ارسال پیام و راه انداختن کمپین جدید، تمایل خود را برای کاندیدا شدن "میشل اوباما" در انتخابات دوره بعد ریاست جمهوری این کشورنشان دادند. این تمایل و درخواست ها احتمالا نتیجه سخنرانی های استادانه "میشل" در جریان رقابت انتخاباتی امسال است؛ او بارها در حمایت از کلینتون و علیه صحبت های ترامپ سخنرانی های قوی و تاثیر گذاری انجام داد.

سخنرانی او در مورد مبارزه با نژادپرستی به عنوان یکی از تاثیر گذارترین سخنرانی های تاریخ انتخابات آمریکا شناخته می شود.این موج جدید در حالی شکل گرفته است که "میشل" قبلا گفته بود علاقه ای به رئیس جمهور شدن ندارد : "برای انجام کارهای خارق العاده نیازی نیست که رئیس جمهور باشید".یک کاربر در توييتر مینویسد: "میشل اوباما عزیز ، من می دانم شما می خواهید با کاخ سفید وداع کنید، اما ما مشتاق آن هستیم که شما در انتخابات ریاست جمهوری پس از چهار سال شرکت کنید". کاربردیگر می نویسد: "ما چه باید انجام دهیم که میشل اوباما دوباره به کاخ سفید برگردد" یکی از کاربران دیگر به میشل اوباما می نویسد، اگر امریکا تا چند سال دیگر سلامت ماند، لطفا، خود را برای احراز کرسی ریاست جمهوری در سال 2020 کاندید نماید".

محبوبيت بالاي ميشل و مخالفت اوباما

طبق نظرسنجی‌ها میزان محبوبیت مردمی میشل اوباما در طول هشت سال ریاست جمهوری شوهرش همواره از اوباما بالاتر بوده است و هوادارانش اکنون می‌خواهند که او نامزد ریاست جمهوری شود. با این حال اوباما گفته است که همسرش نه در 2020، نه 2024 و نه هیچ زمان دیگر کاندیدا نخواهد شد.به نوشته روزنامه ایندیپندنت، با این حال میشل اوباما، بانوی اول آمریکا در انتخابات 2016 به چهره‌ای بسیار محبوب تبدیل شد و کمپین هیلاری کلینتون هم به او به چشم یک عنصر موثر توجه مي كرد. طبق نظرسنجی گالوپ، میشل اوباما محبوبیت 64 درصدی دارد و از همین رو جای تعجب ندارد که هواداران میشل 52 ساله به دنبال آن هستند تا بدانند که آیا همسر باراک اوباما هم مثل هیلاری راه کاخ سفید را در پیش می‌گیرد یا خیر. با این حال اوباما جمعه در مصاحبه‌ای با برنامه رادیویی "نوسان در صبح" گفت: او (میشل) هرگز برای ریاست جمهوری نامزد نمی‌شود. او خوش‌ذوق و با استعداد است و همیشه به او افتخار کرده‌ام اما میشل صبر یا تمایل اینکه واقعا نامزد بشود را ندارد.

میشل اوباما هم پیشتر این گمانه‌زنی را رد کرده و گفته بود که دخترانش به اندازه کافی یکی از والدینشان رئیس‌جمهور بوده است. او اما تاکید کرده بود که می‌تواند بیرون از سیستم سیاسی هم تاثیرگذار باشد.در شرایطی که خانواده اوباما برای ترک کاخ سفید در ژانویه 2017 آماده می‌شوند، او اشاراتی به برنامه‌های آتی خود کرده است. میشل ماه ژوئن با راه‌اندازی کمپینی 20 میلیون دلار برای طرح ابتکاری "بگذارید دختران بیاموزند" پول جمع‌ کرد و وعده داد تا کار روی آموزش دختران را حتی پس از ترک کاخ سفید دنبال کند. او همچنین وعده داد تا روی تغذیه سالم و حمایت از خانواده نظامیان پس از ترک کاخ سفید کار کند.میشل اوباما پیش از آنکه بانوی اول آمریکا شود، به عنوان معاون دانشجویی در دانشگاه شیکاگو و معاون جوامع و امور خارجی در مرکز پزشکی دانشگاه شیکاگو مشغول به کار بود و این احتمال وجود دارد که او سال 2017 به حوزه آکادمیک خود بازگردد.

 

کد مطلب: 33476| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۸/۲۱ ۱۳:۵۸:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب