کد مطلب: 33473| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۸/۲۰ ۱۳:۲۶:۱۰| نسخه چاپی
ترامپ از برجام خوشش نمی آید/ عزم، جزم ترامپ برای تغییر برجام

مشاور رئیس جمهور منتخب آمریکا:

ترامپ از برجام خوشش نمی آید/ عزم، جزم ترامپ برای تغییر برجام

بین الملل - ایران نیوز24: «ولید فارس» مشاور لبنانی‌الاصل رئیس جمهور منتخب آمریکا با بیان اینکه ترامپ پیشتر اعلام کرده بود که از برجام خوشش نمی آید، گفت: برجام برای تأمین منافع کشورهای منطقه، تغییر خواهد کرد.

به گزارش «اسکای نیوز»، «ولید فارس» مشاور لبنانی الاصل «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده آمریکا در سخنانی در خصوص موضع وی در قبال توافق هسته ای با ایران، گفت: ترامپ پیشتر هم اعلام کرده بود که از برجام خوشش نمی آید.بر اساس این گزارش، وی همچنین اظهار داشت: توافق هسته ای با ایران به گونه ای که منافع کشورهای منطقه تأمین شود، تغییر خواهد کرد و ترامپ برای این اقدام، عزم خود را جزم کرده است.وی همچنین مدعی شد: کشورهای منطقه از دخالت های ایران در امور خود، آسیب‌های بسیاری دیده اند.

مشاور ترامپ همچنین افزود: ممکن است که در خصوص برخی بندهای برجام مذاکرات جدیدی انجام شده و نتیجه آن برای تصویب، به کنگره ارجاع داده شود.فارس همچنین گفت: ترامپ معتقد است که در مذاکرات هسته ای، همه چیز به تهران داده شده و در مقابل، هیچ امتیازی نصیب آمریکا نشده است. وی همچنین بر این باور است که منافع کشورهای عربی در جریان مذاکرات هسته ای نادیده گرفته شده است.

وی بار دیگر مدعی شد: دولت های عربی باید جزئی از هرگونه تصمیم در خصوص پرونده هسته ای ایران باشند، چراکه آنها با تهدیدات فزاینده تهران مواجه هستند.مشاور ترامپ همچنین ادامه داد: ترامپ با شرکاء و هم پیمانان ایالات متحده در خصوص نحوه برخورد با نقش ایران در عرصه های مختلف، رایزنی خواهد کرد.وی گفت روابط آمریکا با کشورهای حاشیه خلیج فارس به ویژه مصر در زمانی ریاست جمهوری ترامپ تقویت خواهد شد.

مشاور ترامپ در خصوص مسأله سوریه نیز اینطو گفت: اولویت در سوریه مبارزه با داعش است و ایجاد مناطق امن برای پناهندگان سوری است. دولت ترامپ با قدرت های منطقه ای و بین المللی برای حل بحران سوریه رایزنی خواهد کرد.فارس در پاسخ به سؤالی پیرامون برخی نگرانی ها در عرصه جهانی از سیاست خارجی جنگ طلبانه احتمالی ترامپ، گفت: باید توجه داشت که این مسائل در دوران تبلیغات انتخاباتی مطرح شده است. مسائلی که در دوران تبلیغات اعلام شده است با آنچه که در آینده رخ می دهد، تفاوت دارد.وی در همین ارتباط افزود: ترامپ با دستگاه های مختلف آمریکایی نشست برگزار خواهد کرد و از تمامی اطلاعات کافی برخوردار خواهد شد. همین اطلاعات، نحوه سیاست خارجی آینده دولت ترامپ را رقم می زنند.

کد مطلب: 33473| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۸/۲۰ ۱۳:۲۶:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب