کد مطلب: 33357| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۸/۱۲ ۹:۳۰:۱۰| نسخه چاپی
اشتغال 2 میلیون و 800 هزار نفر در واحدهای صنعتی کشور

اشتغال 2 میلیون و 800 هزار نفر در واحدهای صنعتی کشور

صنایع و بازرگانی و معدن - ایران نیوز24: معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با اعلام اینکه تعداد 88 هزار پروانه واحدهای صنعتی فعال از طول عمر فعالیت وزارت صنعت با ایجاد اشتغال 2 میلیون و 800 هزار نفر در واحدهای صنعتی کشور وجود دارد، گفت:از این تعداد 84 هزار و 500 بنگاه کوچک و متوسط هستند.

به گزارش روابط عمومی شهرک های صنعتی کشور، یزدانی  در آیین تکریم و معارفه مدیرکل شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی با اشاره به اینکه تکریم و معارفه مدیران یک فرصت برای استفاده و نشان دادن توانایی ها برای پیگیری مسائل و مشکلات است گفت: در استان خراسان شمالی،25 هزار واحد صنفی و بیش از 120 اتحادیه فعال است.
وی با بیان اینکه شرکت شهرک های صنعتی مطابق قانون مجاز به هزینه کرد در امور جاری شهرک ها و نواحی صنعتی نیست، خاطرنشان کرد: در داخل شهرک های صنعتی دولتی زمانی که براساس وسعت و تعداد بنگاه مطابق قانون به شاخصی معین برسند با برگزاری انتخابات اداره این شهرک ها به صاحبان این صنایع واگذار می شود.
به گفته یزدانی، شرکت شهرک های صنعتی در راستای توسعه و تامین زیرساخت های شهرک ها و نواحی صنعتی اقدام به نگهداری فضای سبز، تامین آب و برق نیز کرده است. وی با اشاره به اینکه ادامه فعالیت و بقای واحدهای صنعتی همیشگی نیست خاطرنشان کرد: در صورتیکه این شهرک ها بخواهند به رقابت با سایر رقبا بپردازند باید با دانش روز پیش رفته و از تولید محصولاتی که صرفه اقتصادی نداشته و توجیهی با پیشرفت علم و تکنولوژی ندارد،خود داری کنند.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی استان خراسان شمالی هم در ادامه با اشاره به وجود 14 شهرک صنعتی مصوب در خراسان شمالی،گفت:با اقداماتی که در این دولت انجام شد،همه شهرک ها قابل واگذاری شده و سرمایه گذار برای شهرک ها ورود پیدا کرده است.
محمد علی یوسفی با تشریح اقدامات انجام شده در دوران مدیریتی خود در شرکت شهرک های صنعتی استان، افزود: براساس آمار تغییرات انجام شده نسبت به 8 سال گذشته در شهرک های صنعتی استان،آب تامین شده 70 درصد،برق 50 درصد،اسناد تفکیکی 88 درصد،اسناد ثبتی 71 درصد،گاز 100درصد،مخابرات 75 درصد و تصفیه خانه و محیط زیست که جزو اولویت ها بوده 140 درصد رشد داشته است.
وی با اشاره به اینکه مجوز 16 واحد صنعتی در استان به ارزش 62 میلیارد ریال نسبت به هشت سال گذشته صادر شده است، خاطرنشان کرد: این آمار رشد 20 درصدی داشته و همچنین در بحث هویت سازی فرش دستباف استان که رونمایی از آن 17 آبان ماه خواهد بود، اقدامات خوبی انجام شده است.وی افزود:همچنین با مشارکت صندوق کارآفرینی امید و با اختصاص 25 میلیارد ریال این اعتبار جهت واحدهای خوشه صنعتی آبنبات به عنوان قطب اصلی سوغات استان پرداخت شده است.
 

کد مطلب: 33357| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۸/۱۲ ۹:۳۰:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب