کد مطلب: 33313| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۸/۱۰ ۱۱:۵۶:۱۰| نسخه چاپی
پاویون کشورهای چین، کره و تایوان به الکامپ می‌آیند

پاویون کشورهای چین، کره و تایوان به الکامپ می‌آیند

فن آوری وارتباطات - ایران نیوز24:بیست و دومین نمایشگاه الکامپ با حضور 700 شرکت و اختصاص سالنی به استارتاپ ها، بازی‌های رایانه‌ای، دولت الکترونیک و با حضور پاویون سه کشور در متراژی بالغ بر 22 هزار مترمربع برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی علی سعادت، رئیس  سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، با اعلام اینکه در الکامپ بیست و دوم زمینه حضور و حمایت از 150 استارتاپ فراهم‌شده است، گفت: حمایت از استارتاپ ها از الکامپ سال گذشته آغاز شد و در سال جاری نیز ادامه خواهد داشت و طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته زمینه حضور نزدیک، 150 کسب‌وکار نوپا را در الکامپ بیست‌ودو فراهم کرده‌ایم. همین‌طور برای تشویق استارتاپ ها  برای حضور مؤثرتر، پیرو تفاهم‌نامه‌ای که با برگزارکنندگان نمایشگاه سبیت آلمان امضاشده برترین آن‌ها را برای حضور در پاویون استارتاپ های سبیت  اعزام خواهیم کرد.

وی با اشاره به مدل حمایتی این دوره سازمان از استارتاپ ها، گفت: مانند سال گذشته از کسب‌وکارهای نوپا حمایت می‌کنیم اما مدل حمایتی می‌تواند ترکیبی از ارائه تسهیلات، تخفیف و جایزه باشد و بدون تردید برای تعدادی از ایده‌های برتر هم امکان حضور رایگان مهیا خواهد شد. مجموعه‌ای از عوامل مانند تعداد متقاضیان، فضا و نتیجه ارزیابی میزان حمایت سازمان از هر استارتاپ را تعیین می‌کند. بدون تردید بخشی از این کسب‌وکارهای نوپا و ایده‌ها به‌صورت رایگان حضور خواهند یافت و بخشی دیگر با روش‌های حمایتی دیگر. همچنین ما در سازمان نیز به دنبال جذب حمایت‌های دولتی از سازمان فناوری اطلاعات و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هستیم تا بر وسعت و دایره حمایت‌ها افزوده شود. هدف ما ایجاد یک فضای باکیفیت و پرشور است تا افرادی که مستحق این حمایت هستند از آن بهره‌مند شوند.سخنگوی کمیته اجرایی نمایشگاه الکامپ با اشاره به حضور شتاب‌دهنده‌ها و VCها در سالن استارتاپ ها  افزود: به‌زودی نشستی را برای انجام هماهنگی با این گروه‌ها برگزار خواهیم کرد تا یک فضای تعاملی میان این مجموعه ایجاد شود.

دولت الکترونیک با تمام قوا می آید

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور با اشاره به اینکه نمایشگاه الکامپ جزو معدود نمایشگاه‌هایی است که دولت می‌تواند باهدف ارائه دستاوردهای خود در آن حضور یابد، گفت: پیرو جلساتی که با آقای جهانگرد معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات داشتیم، دولت و وزارتخانه‌ها عزم راسخی برای حضور در الکامپ بیست و دوم دارد. در همین راستا از دولت درخواست کردیم که سرویس‌ها و خدمات الکترونیکی خود را به‌نحوی‌که برای بازدیدکننده ملموس باشد، ارائه کنند تا جایگاه دولت الکترونیک به‌عنوان تسهیلگر کار و زندگی شهروندان مشخص شود.

او افزود: امسال سالن 38B را با 3400 مترمربع به دولت الکترونیک اختصاص دادیم که یکی از بهترین سالن‌های نمایشگاه است تا در این دوره از الکامپ دولت با توان قوا در نمایشگاه حضور یابد.او بابیان اینکه قول‌های مساعدی برای حضور رئیس‌جمهور در مراسم افتتاحیه نمایشگاه الکامپ، گرفتیم، گفت: سال جاری این قول را گرفتیم تا رئیس‌جمهور در افتتاحیه نمایشگاه حضورداشته باشند وزارتخانه‌ها نیز اصرار دارند تا از این موقعیت استفاده کنند و دستاوردهای خود را ارائه کنند. با وجودیکه رئیس‌جمهور تاکنون در هیچ‌یک از نمایشگاه‌ها حضور نداشتند امیدواریم که الکامپ بیست و دوم یک استثنا باشد.

پاویون کشورهای چین، کره و تایوان به الکامپ می‌آیند

سعادت با اشاره به میزان تقاضای شرکت‌ها برای حضور در الکامپ سال جاری، یادآور شد: در دو مرحله، پیش ثبت‌نام انجام‌شده و بیش از 50 هزار مترمربع بدون احتساب سالن دولت الکترونیک، استارتاپ ها، بازی‌های رایانه‌ای و بخش بین‌الملل درخواست شده است.بحری با اعلام خبر حضور پاویون کشورهای چین، کره و تایوان در الکامپ بیست و دوم گفت: درمجموع ۲۲ هزار متر فضا داریم که حدود پنج هزار متر برای دولت و بخش بین‌المللی اختصاص‌یافته است. بنابراین باید ۵۰ هزار متر تقاضا را در ۱۷ هزار متر باقی‌مانده تقسیم کنیم. طبق آمارهای پیش ثبت‌نام، دوسوم نمایشگاه را شرکت‌های بزرگ و با متراژ بالای 100 متر درخواست دادند درحالی‌که یک‌سوم شرکت‌ها زیر نود متر درخواست داشتند.

بحری در ادامه از آغاز مرحله ثبت‌نام و جانمایی نهایی از 15 آبان ماه خبر داد و افزود:  اولویت اصلی در جانمایی زمان پیش ثبت‌نام است. هر شرکتی که زودتر پیش ثبت‌نام را انجام داده باشد، زودتر هم می‌تواند جانمایی کند. سیاست ما مشارکت همگانی شرکت‌ها است.سعادت با اشاره به اینکه دور از انتظار نیست بخشی از آمار پیش ثبت‌نام حبابی باشد، گفت: مواردی را شناسایی کردیم که یک شرکت هولدینگ چندین بار پیش ثبت‌نام کرده بود با این افراد تماس گرفته‌شده و برخی از درخواست‌هایشان را حذف کردیم. یا طبق تجربه سال گذشته می‌دانیم که شرکت‌ها در ابتدا تصوری از وسعت حضورشان در نمایشگاه دارند اما هنگام محاسبات مالی نظرشان را تغییر می‌دهند. علاوه بر این‌ها با مجموعه‌هایی که درخواست‌های متراژ بالا ارائه کردند مذاکره می‌کنیم تا متراژ خودشان را اندکی کاهش بدهند تا فضا برای مشارکت همه باشد.

برنامه‌های سازمان در برگزاری نمایشگاه الکامپ

سعادت به اقدامات جدیدی که برای الکامپ بیست و دوم پیش‌بینی‌شده اشاره کرد و گفت: یکی از برنامه‌هایی که سال گذشته به دلیل زمان اندک موفق به اجرای آن نشدیم طرح ثبت‌نام بازدیدکنندگان در ورودیِ نمایشگاه است که امسال اجرا خواهد شد. به‌این‌ترتیب که عبور و مرور در ابتدای هر سالنی بررسی و ثبت خواهد شد. هرچند به دلیل بخشنامه وزارت صنعت معدن و تجارت این طرح برای ورودی اصلی نمایشگاه به دلیل ایجاد ازدحام اجرا نمی‌شود که مانع تردد بازدیدکنندگان نشود.رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور با تاکید بر اینکه این جزئیات در کیفیت برگزاری نمایشگاه تاثیر به سزایی دارد به درخواست گروهی از شرکت‌کنندگان در خصوص دسته‌بندی موضوعی سالن‌ها و مسیرهای بازدید اشاره کرد و افزود: در سال جاری درخواستی‌هایی از برخی از اعضای صنف برای دسته‌بندی سالن‌ها دریافت شده است. به‌طور مشخص شرکت‌های نرم‌افزاری و شبکه متقاضیان این طرح بودند. ما نیز تلاش می‌کنیم در جهت جلب رضایت صنف و بازدیدکنندگان این اقدام را انجام دهیم.سخنگوی کمیته اجرایی نمایشگاه الکامپ بیست و دوم نیز با تاکید بر اینکه سال گذشته 50 درصد سالن‌ها دسته‌بندی موضوعی داشتند، گفت: سال جاری تلاش می‌کنیم 80 درصد سالن‌ها را به یک حوزه مشخص اختصاص دهیم تا به درخواست مخاطب نیز پاسخ داده شویم. بااین‌وجود اگر شرکتی اصرار بر حضور در سالن دیگری داشت مانع نخواهیم شد.

کد مطلب: 33313| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۸/۱۰ ۱۱:۵۶:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب