کد مطلب: 33299| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۸/۷ ۱۹:۳۹:۱۰| نسخه چاپی
 انتخابات شورای حقوق بشر سازمان ملل / عربستان در شورا باقی ماند، روسیه حذف شد!

انتخابات شورای حقوق بشر سازمان ملل / عربستان در شورا باقی ماند، روسیه حذف شد!

بین الملل - ایران نیوز24: روسیه تنها با اختلاف دو رای از رقیب خود کرواسی از حضور و راهیابی مجدد به شورای حقوق بشر سازمان ملل بازماند.

برزیل، چین، کرواسی، کوبا، مصر، مجارستان، عراق، رواندا، افریقای جنوبی، تونس، امریکا و روسیه از جمله کشورهایی هستند که بعنوان اعضای شورای حقوق بشر سازمان ملل انتخاب شدند.لازم به ذکر است که عربستان سعودی نیز از جمله کشورهایی است که موفق به انتخاب بعنوان عضو شورای حقوق بشر شد.

عربستان درحالی بعنوان عضو شورای حقوق بشر انتخاب شده است که بارها از سوی سازمان های بین المللی حقوق بشری بعنوان ناقض حقوق بشر شناخته شده است.عربستان در رای گیری انجام شده توانست 152 رای از کشورهای آسیایی بدست آورد و در کنار چین، ژاپن و عراق نماینده آسیا در شورای حقوق بشر باقی بماند.

کرواسی و مجارستان دو رقیب روسیه بودند که اولی با فاصله آرا بسیار زیاد موفق به کسب کرسی شد. کرواسی، دیگر رقیب روس ها 114 رای بدست آورد و مانع از راهیابی مجدد مسکو به شورای حقوق بشر برای نخستین بار از سال 2006 شد.شورای حقوق بشر 47 کرسی دارد که براساس منطقه ای بین کشورها پخش می شود. امسال، یک سوم اعضای شورا امسال ابقا شدند.

کد مطلب: 33299| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۸/۷ ۱۹:۳۹:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب