کد مطلب: 33183| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۷/۲۷ ۱۲:۳:۱۰| نسخه چاپی
تسهیلات ویژه سازمان تاکسیرانی تهران به رانندگان مراجعه کننده به مراکز معاینه فنی

تسهیلات ویژه سازمان تاکسیرانی تهران به رانندگان مراجعه کننده به مراکز معاینه فنی

شهرداری حمل و نقل - ایران نیوز24: معاون فنی و بهره برداری سازمان مدیریت و نظارت تاکسیرانی تهران از ارائه تسهیلات ویژه این سازمان به تاکسی های مراجعه کننده به مراکز معاینه فنی خبر داد.

مهدی ابراهیمی در گفتگو با خبرنگار ایران نیوز24  ، با اشاره به اجرای طرح جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی در محدوده زوج و فرد به منظور کاهش آلودگی هوای تهران از سوی پلیس راهور ناجا، گفت: بر اساس هماهنگی بعمل آمده با ستاد معاینه فنی، تاکسی های مدل 85 تا 90 موظف می باشند که هر شش ماه یکبارجهت گرفتن معاینه فنی به این مراکز مراجعه کرده و از سلامت فنی خودروی خود آگاه شوند. در همین راستا و به منظور تشویق و ترغیب رانندگان تاکسیرانی تهران سازمان تاکسیرانی ارائه تخفیف 50 درصدی برای مراجعه کنندگان را دردستور کار خود قرار داده است.وی با اشاره به استقبال 40 درصدی رانندگان از این طرح تاکنون،  ادامه داد: هزینه اخذ برچسب معاینه فنی برای این دسته از رانندگان 22 هزار تومان می باشد که باارائه پروانه هوشمند به مراکز فنی، از 50 درصد تسهیلات سازمان تاکسیرانی برخوردار شده و  11 هزار تومان آن را پرداخت می کنند.

معاون فنی و بهره برداری سازمان تاکسیرانی تهران با اشاره وجود صف های طولانی مراجعه کنندگان در مراکز معاینه فنی ومشکلات عدیده آن، از اختصاص دو لاین مخصوص به رانندگان تاکسی تهران خبر داد و افزود :با تمهیدات اندیشیده شده تاکسی داران تهرانی می توانند با مراجعه به مرکز معاینه فنی شکوفه واقع در منطقه 19 و همچنین مرکز معاینه فنی چمران واقع در خیابان شهید چمران در منطقه 20، جهت اخذ معاینه فنی برای خودروهای خود اقدام کنند.

ابراهیمی تاکید کرد: سازمان تاکسیرانی تهران همچنین دو نقطه دیگر در شرق و غرب تهران را به این امر اختصاص داده است که بزودی محل آن را اطلاع رسانی خواهیم کرد.

* نوسازی 6700  تاکسی های فرسوده در سال جاری

ابراهیمی از نوسازی 6700 تاکسی فرسوده مدل 85 به پایین در سال جاری خبر داد و گفت: از تعداد 14 هزار ثبت نام صورت گرفته در تهران تاکنون بیش از 6700 تاکسی نوسازی شده که در راستای طرح حذف تاکسی های پیکان از ناوگان تاکسیرانی تهران تا پایان سالجاری،  بیش از 3 هزار خودرو نوسازی شده، پیکان بوده است و مابقی آن تا پایان سال اجرایی خواهد شد.

 

کد مطلب: 33183| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۷/۲۷ ۱۲:۳:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب