کد مطلب: 33177| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۷/۲۶ ۸:۱۹:۱۰| نسخه چاپی
تغییر معادلات نبرد با ورود تسلیحات فوق پیشرفته جدید/ بزرگ‌ترین ناو جنگی روسیه و جهان عازم سوریه شد + تصاویر

تغییر معادلات نبرد با ورود تسلیحات فوق پیشرفته جدید/ بزرگ‌ترین ناو جنگی روسیه و جهان عازم سوریه شد + تصاویر

بین الملل - ایران نیوز24: با بی نتیجه ماندن مذاکرات لوزان و عدم اراده معارضین مسلح سوری برای تفکیک بین خود و ترویست های وابسته به جبهه النصره (فتح الشام)، مسکو برگه های جدیدی رو می کند تا همزمان با رشادت های جبهه مقاومت و جنگندگی ارتش سوریه، مسأله سوریه و به خصوص شهر حلب طی یکی دو ماه آینده یکسره شود.

مسکو در همین راستا و برای نشان دادن دست برتر خود در مذاکرات سیاسی، بزرگ ترین ناو جنگی جهان را همراه با محموله بزرگی از برجسته ترین تسلیحات به سواحل غربی سوریه اعزام کرد. ناو فوق پیشرفته «کوزنیتسف» در کنار ابرناو غول پیکر «پترس کبیر» روز شنبه خاک سوریه را ترک کرده و در مسیر رسیدن به سواحل غربی سوریه قرار دارند.

برای اولین بار در تاریخ معاصر روسیه، نیروی دریایی در این حجم به منطقه عملیاتی جنگی اعزام می شود

نیروی دریایی روسیه برای حفاظت از این دو ناو ارزشمند، تمام تمهیدات لازم را اندیشیده است. علاوه بر این دو ناو، دو زیردریایی فوق پیشرفته ضد رادار به نام های «سیفیرو مورسک» و «امیرال کولاکوف» به سوریه اعزام شده اند که مهم ترین ویژگی آن ها، رادارگریزی و توان بالای رصد هر شناور دریایی – اعم از زیر سطح آب (زیردریایی و غواص) و روی سطح آب – می باشد تا هر تهاجم احتمالی را دفع کند. همزمان، قوی ترین سامانه ضدموشکی قابل نصب بر روی ناو را بر روی ناو «پترس کبیر» نصب کرده اند تا در برابر شلیک هر موکشی، از ناو حفاظت کنند.به گزارش شبکه راشا تودی، نیروی دریایی روسیه هدف از ارسال این کاروان دریایی را «تضمین حضور حیاتی و استراتژیک روسیه در آب های جهانی، برقراری امنیت و پشتیبانی و حمایت از کشتی های تجاری روسی عنوان کرد. مأموریت دیگری که باعث ارسال سفینه های مزبور شده است، مبارزه با تروریسم جهانی می باشد که الآن مهم ترین مرکز تمرکز آن ها در سوریه است.

روسیه برای حفاظت از کاروان دریایی خود، زیردریایی اعزام کرده است

ویکتور کرافتشینکو فرمانده سابق نیروی دریایی روسیه در مصاجبه با خبرگزاری اینترفاکس، در مورد ارسال این کاروان فوق پیشرفته جنگی اظهار داشت: «این کاروان جنگی، سپری است که می تواند هرگونه تهدید دریایی را در نطفه خفه کند. وضعیت سوریه و مبارزه با تروریسم به جایی رسیده است که ما باید هزینه ریسک را برای پشتیبانان واقعی تروریسم به بالاترین حد برسانیم تا دست به حماقت نزنند. این وضعیت، دقیقا نشان دهنده موقعیت برتر ما و رسیدن به گام های نهایی مبارزه با تروریسم در سوریه است.به گفته این نظامی عالی رتبه روس، احتمالا این کاروان عظیم الجثه تا 10 روز آینده به سواحل سوریه برسد.

انتقال پیشرفته ترین تسلیحات

ناو فوق پیشرفته «کوزنیتسوف» در حال حمل پیشرفته ترین بمب افکن ها و هلی کوپترهایی است که می تواند کار جنگ در سوریه را یکسره کند. طبق تصاویر منتشره، حداقل 8 بمب افکن از نوع میگKR-59 و میگKUBR-29 و چند فروند بمب افکن سوخوSU-33 بر روی این ناو پارک کرده اند تا بعد از رسیدن به خاک سوریه و موفقیت در پروازهای آزمایشی، عملیات های خود را در خاک سوریه کلید بزنند. علاوه بر بمب افکن های فوق، چند فروند هلی کوپترهای فوق پیشرفته جنگی کاموفKA-52 مشهور به «کوسه سیاه» یا «تمساح» نیز بر روی این ناو پارک کرده اند.

 

 نقشه ای قدیمی از آرایش جنگی دریایی روسیه و آمریکا در نزدیکی سواحل سوریه

 ژنرال لیونید ایواشوف از کارشناسان برجسته نظامی روس در مصاحبه با اسپوتنیک در مورد این کاروان دریایی اظهار داشت: «در تاریخ معاصر روسیه، حتی یک نمونه سراغ نداریم که از ناوهای کوزنیتسف در عملیات های جنگی استفاده شده باشد! اکنون آن را همراه با ناو پترس کبیر به سوریه فرستاده ایم و همین نکته نشان می دهد امروزه کرملین، کشور و ملت سوریه را جزئی از قلمرو و ملت روسیه می داند و نسبت به آن کاملا متعهد است. پیام این کارکاملا روشن است: دخالت نظامی کشورهای دیگر در سوریه – بدون هماهنگی مسکو و دمشق – به منزله تجاوز نظامی به مرزهای روسیه است!

وحشت انگلستان

با عبور بزرگ ترین کاوران جنگی نیروی دریایی روسیه از آب های آزاد و حرکت به سمت سوریه، نیروی دریایی بریتانیا از حرکت ناوها اعلام نگرانی کرد. در این زمینه، مجله تایمز چاپ لندن با چاپ گزارشی، با تحریک بازنشستگان و کارشناسان نظامی انگلستان، مدعی شد باید حرکت این ناوها را با جنگنده های دریایی و هوایی به صورت جدی زیر ذره بین قرار داد!

نمونه ای از بمب افکن هایی که بر روی ناوهای ارسالی به سوریه مستقر شده اند

 

کد مطلب: 33177| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۷/۲۶ ۸:۱۹:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب