کد مطلب: 33086| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۷/۱۸ ۱۸:۲۵:۱۰| نسخه چاپی
 قتل‌عام معتادان و موادفروشان در فیلیپین ! + تصاویر

دوترته: خوشحال می شوم 3 میلیون معتاد را گردن بزنم

قتل‌عام معتادان و موادفروشان در فیلیپین ! + تصاویر

بین الملل - ایران نیوز24: "رودریگو دوترته" که سه ماه است قدرت را در فیلیپین در دست گرفته یک مبارزه بی سابقه علیه معتادان و مواد فروشان آغاز کرده که تاکنون به کشته شدن 3500 معتاد و قاچاقچی مواد مخدر منجر شده است.

"رودریگو دوترته" رییس جهوری فیلیپین که لقبش مجازاتگر است در دوران شهرداری هوادارانش را تشویق می کرد تا مصرف کنندگان و فروشندگان مواد مخدر را به قتل برسانند. او با شعارهای تند خود توانست در انتخابات ماه مه امسال پیروز شود. او در آغاز کار خود اعلام کرد دولتش 6 ماه دیگر برای پیروزی در جنگ علیه جرایم مربوط به مواد مخدر در این کشور نیاز دارد.  

دوترته چندی بعد در موضعی عجیب به دفاع از سیاست حذف معتادان پرداخت و گفت: "منتقدانم سعی می کنند مرا به هیتلر نسبت دهند. من به آن ها می گویم اگر آلمان، هیتلر را داشت، فیلیپین نیز مرا خواهد داشت؛ در فیلیپین سه میلیون معتاد به مواد مخدر وجود دارد و من خوشحال می شوم همه را گردن بزنم و نسل آیندۀ کشورم را از نابودی نجات دهم".با این حال سیاست دولت جدید فیلیپین در برخورد تند با قاچاقچیان مواد مخدر با انتقاد سازمان ملل و آمریکا مواجه شده است که معتقداند دوترته به بهانه مواد مخدر در حال "قتل عام" است؛ دوترته هم در واکنش به این اتهامات تهدید کرده است که ممکن است، فیلیپین از سازمان ملل خارج شود

.بر پایه گزارشات بیش از سه هزار و 500 نفر و به طور متوسط هر روز حدود 47 نفر در 10 هفته گذشته در ارتباط با تجارت مواد مخدر در فیلیپین کشته شده اند. حدود دو سوم این افراد توسط افراد ناشناس و بقیه در عملیات پلیس جان خود را از دست داده اند.

 

کد مطلب: 33086| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۷/۱۸ ۱۸:۲۵:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب