کد مطلب: 33049| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۷/۱۵ ۱۰:۵۳:۱۰| نسخه چاپی
دموکرات‌های سنا خواستار تمدید ۱۰ساله تحریم‌های ایران شدند

دموکرات‌های سنا خواستار تمدید ۱۰ساله تحریم‌های ایران شدند

بین الملل - ایران نیوز24: نمایندگان دموکرات سنای آمریکا از میچ مک کانل رهبر اکثریت خواستند تا پس از بازگشت نمایندگان به واشنگتن طی ماه آینده، طرح تمدید ۱۰ ساله تحریم‌ها علیه ایران را پیگیری کند.

 7 سناتور دموکرات به رهبری ریچارد بلومنتال با ارسال نامه‌ای به میچ مک کانل رهبر اکثریت سنا و نماینده جمهوریخواه ایالت کنتاکی از وی خواسته‌اند تا طرح موسوم به "اقدام تحریم‌های ایران" را پس از پایان تعطیلات سنا و بازگشت نمایندگان به واشنگتن، در اولویت قرار دهد.در این نامه آمده است: تصویب این قانون مهم پیش از آنکه اعتبار آن منقضی شود، به این دلیل اهمیت دارد که تضمین می‌کند آمریکا قاطعانه مکانیسم اجرای تحریم را برای حمایت از منافع ملی ما دنبال می‌کند.

مک کانل سال گذشته گفته بود که هر پیشنهادی درباره ایران نیاز به 67 رای دارد تا بتواند وتوی احتمالی باراک اوباما را رد کند.قانون تحریم‌های ایران در صورت عدم اقدام کنگره آمریکا، اواخر امسال منقضی خواهد شد. در حالی که تمدید تحریم‌ها علیه ایران از حمایت اکثر نمایندگان آمریکایی برخوردار است ولی نمایندگان بر سر اینکه چه مواردی در طرح تمدید تحریم‌ها گنجانده شود، اختلاف نظر زیادی دارند.

نمایندگان ارشد دموکرات از جمله هری رید رهبر اقلیت، چارلز شومر و بن کاردین پیش از این طرحی را برای تمدید تحریم‌های ایران تا سال 2026 میلادی ارائه کرده‌اند.در طرح دیگری که توسط تیم کاین و کریس مورفی ارائه شده، به دولت آمریکا اجازه می‌دهد تا در صورت پایبندی ایران به مفاد توافق هسته‌ای، تحریم‌های واشنگتن پس از 8 سال لغو شود.

کد مطلب: 33049| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۷/۱۵ ۱۰:۵۳:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب