کد مطلب: 32951| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۷/۶ ۹:۱۶:۱۰| نسخه چاپی
مهدی جهانگیری کارآفرین برتر صنعت گردشگری شد

با اهدای تندیس توسط رییس جمهور در روز جهانی گردشگری؛

مهدی جهانگیری کارآفرین برتر صنعت گردشگری شد

بانک و بیمه - ایران نیوز24: در آیین بزرگداشت روز جهانی جهانگردی که با حضور حسن روحانی رییس جمهور، مسعود سلطانی فر، رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و جمعی از مدیران و فعالان صنعت گردشگری کشور در محل سالن همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد، از مهدی جهانگیری، رییس گروه مالی گردشگری، به عنوان کارآفرین برتر این صنعت تقدیر و تندیس شایستگی به دست رییس جمهور به وی اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی گروه مالی گردشگری، تقدیر از کار آفرینان برتر صنعت گردشگری در راستای تاکید بر نقش این صنعت در ایجاد اشتغال پایدار و ارج گذاری بر تاثیر بخش خصوصی در رشد و توسعه این صنعت صورت گرفته است

تقدیر از مدیرعامل بانک گردشگری
در آیین بزرگداشت روز جهانی گردشگری، که با سخنرانی حسن روحانی رییس جمهور و حضور شخصیت ها، مدیران و فعالان صنعت گردشگری کشور در محل سالن همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد، از خدمات «خسرو خواجه حسنی»، مدیرعامل بانک گردشگری به صنعت گردشگری کشور تقدیر شد.
 
در بخشی از این مراسم که به تقدیر از سازمان های فعال در حوزه صنعت گردشگری اختصاص داشت و «مسعود سلطانی فر»، رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، «مرتضی رحمانی موحد»، معاون گردشگری و «سعید شیرکوند»، معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در آن حضور داشتند، خسرو خواجه حسنی مدیرعامل بانک گردشگری به نمایندگی از این بانک، لوح تقدیری به پاس خدمات و فعالیت های انجام شده در حوزه صنعت گردشگری دریافت کرد.  گفتنی است بانک گردشگری به عنوان بانک عامل صندوق توسعه ملی در بخش گردشگری، همواره از مهمترین حامیان توسعه این صنعت مهم در فضای اقتصادی ایران و ایجاد زیرساخت های گردشگری بوده است.
راه حل اشتغال پایدار، تمسک به صنعت گردشگری است
رئیس گروه مالی گردشگری، در مراسم روز جهانی گردشگری گفت: «راه حل اشتغال پایدار، تمسک به صنعت گردشگری است.
 مهدی جهانگیری، با اشاره به اینکه حضور و سخنرانی رییس جمهور در مراسم بزرگداشت روز جهانی گردشگری و نیز حضور دولتمردان در این مراسم، نشانگر اهمیت این صنعت توانمند در دولت تدبیر و امید است خاطرنشان کرد: «در حوزه گردشگری، زمینه اشتغال آفرینی ارزان و پایدار در چارچوب اقتصاد مقاومتی در عین توجه به اهداف کلان فرهنگی کشور مهیا است و ایران هم به مانند کشورهای توسعه یافته می تواند از این امکان گسترده برای رسیدن به رشد و اشتغال آفرینی استفاده کند.
 وی به اهمیت توجه به ایجاد زیرساخت های گردشگری و ارزان کردن سفر و افزایش سطح دسترسی همگانی به خدمات گردشگری اشاره کرد و تزریق شادی و نشاط به جامعه را مهم ترین پیام گردشگری دانست.
 
رئیس گروه مالی گردشگری، ادامه داد: «لازمه رسیدن به این اهداف، مشارکت دادن و فعالیت هر چه بیشتر نهادهای بخش خصوصی است و سرمایه گذاران ایرانی و خارجی باید بتوانند با اطمینان خاطر از ثبات اقتصادی کشور، در ایجاد زیرساخت های گردشگری نقش آفرینی کنند».
 
جهانگیری در پایان سخنان خود با اشاره به گزارش معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در خصوص رشد 10 درصدی صنعت گردشگری در دوره سه ساله روی کار آمدن دولت یازدهم، ابراز امیدواری کرد با توجه خاص به نوآوری ها و امکانات فناوری اطلاعات بتوان تا دو سال آینده  به هدف ایجاد 140 هزار شغل پایدار رسید.
 
سامانه اپرو توسط بانک گردشگری رونمایی شد
در جریان همایش بزرگداشت روز جهانی جهانگردی که در روز 5 مهر ماه با حضور رییس جمهور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، رئیس گروه مالی گردشگری، مدیرعامل بانک گردشگری و جمعی از مقامات ارشد و فعالین حوزه گردشگری کشور در محل سالن همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد، از سامانه آنلاین خدمات گردشگری(اپرو) به عنوان ابزاری کاربردی برای دریافت خدمات 24 ساعته سفر از قبیل رزرواسیون اماکن اقامتی و بلیت های حمل و نقل و نیز دریافت اطلاعات و مشاوره سفر رونمایی شد.
 
بر اساس این گزارش، سامانه اپرو که در باجه های 24 ساعته شعب بانک گردشگری و به زودی در وب سایت و همراه بانک گردشگری نصب می شود، امکان دریافت تمامی خدمات ویژه سفر به شکل متمرکز را در تمام ساعات شبانه روز فراهم می کند و از طریق آن می توان امکاناتی چون خرید بلیت پروازهای داخلی و خارجی، قطار و اتوبوس، رزرو هتل در هر نقطه از جهان، دریافت اطلاعات و مشاوره سفر را به شکل متمرکز در اختیار داشت و در فاز بعد، امکان تهیه آنلاین خدمات بیمه مسافرتی، مدیریت تورهای گردشگری داخلی و خارجی و پرداخت عوارض خروج هم از این طریق ممکن خواهد شد.  گفتنی است سامانه اپرو با ابتکار و حمایت بانک گردشگری و همکاری شرکت های باشگاه گردشگری ایرانیان، آژانس مسافرتی و هواپیمایی سفرهای کهکشانی و پشتیبانی فنی شرکت توسعه فناوری اطلاعات گردشگری ایران طراحی و عملیاتی شده و در معرض استفاده هم میهنان عزیز قرار گرفته است

 

کد مطلب: 32951| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۷/۶ ۹:۱۶:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب