کد مطلب: 32855| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۶/۲۸ ۱۷:۵۷:۱۰| نسخه چاپی
شکست کامل دیپلماسی رئیس جمهور ونزوئلا/ شرکت تنها 12 رهبر از 120 کشور در اجلاس عدم تعهد

شکست کامل دیپلماسی رئیس جمهور ونزوئلا/ شرکت تنها 12 رهبر از 120 کشور در اجلاس عدم تعهد

بین الملل - ایران نیوز24: هفدمین اجلاس سران " جنبش عدم تعهد " در ونزوئلا، انتقادهای مخالفان داخلی حکومت چپگرای " نیکولاس مادورو " علیه او و سیاست های دولتش را تشدید کرده است.

به گزارش رویترز مخالفان داخلی مادورو در ونزوئلا در حالی که او به واسطه بحران اقتصادی بی سابقه در این کشور  افت محبوبیت شدیدی دارد، برگزاری این اجلاس در کشورشان را در شرایط کنونی اقتصادی اسراف می دانند.مخالفان همچنین عدم استقبال رهبران عضو جنبش عدم تعهد و عدم شرکت بسیاری از آنها  در این اجلاس را یک "شکست دیپلماتیک ویرانگر" برای مادورو می دانند.

آنها همچنین استقبال گرم دولت ونزوئلا از رهبران نامحبوبی چون "رابرت موگابه " رییس جمهور مادام العمر و نامحبوب کشور زیمبابوه را مورد انتقاد قرار داده اند.دولت ونزوئلا لیست تعداد سران شرکت کننده در اجلاس جزیره مارگاریتا را اعلام نکرده است اما گفته می شود تنها 12 رهبر از 120 کشور عضو جنبش عدم تعهد به اجلاس ونزوئلا رفته اند؛ این در حالی است که در اجلاس شانزدهم که در ایران برگزار شد 30 رهبر شرکت داشتند.حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران و رائول کاسترو رهبر کوبا از بلند پایه ترین مقامات سیاسی در این اجلاس بودند. سفر حسن روحانی به ونزوئلا به این دلیل بود که ایران می بایست ریاست دوره ای جنبش عدم تعهد را به ونزوئلا می سپرد. دولت ونزوئلا اما برگزاری این اجلاس را یک موفقیت بزرگ دانسته است. نیکولاس مادورو در نشست خبری پس از برگزاری این اجلاس ، برگزاری آن در کشور متبوعش را یک موفقیت کامل برای دیپلماسی بولیواری کشورش دانسته است.

همچنین دولت ونزوئلا با گرم کردن هشتگ " جهان با ونزوئلا " در شبکه های اجتماعی، تلاش دارد حضور برخی از رهبران جهان در این کشور را یک دستاورد دیپلماتیک و نشانه حمایت رهبران جهان از دولت کاراکاس اعلام کند.
دولت ونزوئلا از زمان کاهش شدید قیمت نفت با یک بحران بی سابقه اقتصادی دست و پنجه نرم می کند و اقتصاد این کشور از هم پاشیده است. تورم ونزوئلا به بیش از 700 درصد رسیده و کاهش آذوقه و دیگر مایحتاج، سطح زندگی مردم ونزوئلا را به نحو فاحشی دستخوش تغییر کرده و سبب تشدید فقر و گرسنگی در این کشور نفت خیز آمریکای لاتین شده است.ائتلاف مخالفان دولت ونزوئلا پس از این اجلاس با صدور بیانیه ای از شکست ویرانگر این اجلاس پر هزینه به شدت انتقاد کرده و نیکولاس مادورو را یک رهبر منزوی دانسته اند که هیچ یک از رهبران جهان حاضر به شرکت در اجلاس عدم تعهد در ونزوئلا نشده اند. آنها عدم استقبال رهبران جنبش عدم تعهد از اجلاس ونزوئلا را :"دست رد دنیا به سینه رژیمی دانسته اند که تبدیل به نماد جهانی فساد و بی کفایتی شده است."

دولت ونزوئلا اما برگزاری این اجلاس را یک موفقیت بزرگ دانسته است. نیکولاس مادورو در نشست خبری پس از برگزاری این اجلاس ، برگزاری آن در کشور متبوعش را یک موفقیت کامل برای دیپلماسی بولیواری کشورش دانسته است.همچنین دولت ونزوئلا با گرم کردن هشتگ " جهان با ونزوئلا " در شبکه های اجتماعی، تلاش دارد حضور برخی از رهبران جهان در این کشور را یک دستاورد دیپلماتیک و نشانه حمایت رهبران جهان از دولت کاراکاس اعلام کند.

دولت ونزوئلا از زمان کاهش شدید قیمت نفت با یک بحران بی سابقه اقتصادی دست و پنجه نرم می کند و اقتصاد این کشور از هم پاشیده است. تورم ونزوئلا به بیش از 700 درصد رسیده و کاهش آذوقه و دیگر مایحتاج، سطح زندگی مردم ونزوئلا را به نحو فاحشی دستخوش تغییر کرده و سبب تشدید فقر و گرسنگی در این کشور نفت خیز آمریکای لاتین شده است.

کد مطلب: 32855| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۶/۲۸ ۱۷:۵۷:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب