کد مطلب: 32735| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۶/۲۱ ۱۴:۵:۱۰| نسخه چاپی
طراحی وقایع 11 سپتامبر از سوی بوش و عربستان برای تغییر رژیم در ایران

افشاگری رئیس سابق کمیته اطلاعات سنا:

طراحی وقایع 11 سپتامبر از سوی بوش و عربستان برای تغییر رژیم در ایران

بین الملل - ایران نیوز24: امروز سالگرد وقایع 11 سپتامبر سال 2001 است. وقایعی که به نظر بسیاری از تحلیلگران آن را نقطه عطفی در تاریخ سیاست خارجی قلمداد میکنند و بسیاری تحولات قرن اخیر را به قبل و بعد از این وقایع تقسیم کرده اند. اکنون مصاحبه ای با باب گراهام رئیس سابق کمیته اطلاعات سنا جزئیات قابل توجهی را در مورد این وقایع و همکاری جرج بوش، دیک چنی و دولت عربستان سعودی در این ماجرا فاش کرده است.

نشریه Real News در مصاحبه ای که با باب گراهام رئیس سابق کمیته اطلاعات سنا که شخصا در تحقیق و تفحص از وقایع یازده سپتامبر دخیل بوده است، داشته به موضوع نقش دولت بوش و دیک چنی در ماجراهای مرموز این واقعه پرداخته است.در این مصاحبه باب گراهام تاکید دارد که سفیر وقت عربستان سعودی در ایالات متحده از تمامی وقایع یازده سپتامبر مطلع بوده است و در روزهای منتهی به 11 سپتامبر 2001 به شکل مرتب با بوش دیدار داشته، بدون آنکه در مورد این مسئله سخنی بگوید. به گفته وی تلاشی عامدانه برای عدم آگاهی از این ماجرا هم در دولت بوش و هم در مقامات سعودی به چشم میخورد.

هماهنگی گسترده حکومتی در ایالات متحده قبل از وقوع حوادث

باب گراهام میگوید: تمامی آژانس های حاکمیتی و مقامات دولتی در یک جهت هماهنگ برای مخفی نگه داشتن این ماجرا و ماهیت آن حرکت کرده اند. از کارمند فرودگاه اورلاندو که ورود اتباع سعودی به ایالات متحده را انکار کرده تا دولت بوش که اجازه خروج تعداد کثیری از شهروندان سعودی را بلافاصله بعد از وقوع حوادث داد تا هیچ گاه اطلاعات کافی در مورد اصل ماجرا در اختیار نداشته باشیم. قطعا بدون وجود یک رهبر و هدایت گر اصلی که به همه اینها بگوید که در کدام جهت حرکت کنند، این هماهنگی گسترده امکان پذیر نبوده است.

گراهام تاکید میکند که این هماهنگی در واقع قبل از وقوع حوادث صورت گرفته است. بعد از حوادث این هماهنگی از صورت حمایت از سعودی ها برای انجام عملیات به سمت مخفی نگه داشتن نقش آنها در نتایج وقایع پیش رفته است. وی صراحتا بیان میکند که بعد از وقایع 11 سپتامبر دولت ایالات متحده از یک تاکتیک فریب استفاده کرده است و کل سناریوی یازده سپتامبر را از نوع بازنویسی کرده تا نقش عربستان سعودی را به کل محو کند.

گراهام در پاسخ به این سوال که منظور وی از یک رهبری منسجم و متمرکز برای هماهنگ ساختن نهادها و آژانس های حکومتی – که اگر از ماجرا اطلاع داشتند قادر به جلوگیری از آن بودند – چیست و چه کسی این رهبری را به عهده داشته است؟ میگوید: من فکر میکنم که این رهبر رئیس جمهور وقت ایالات متحده بوده است. او تنها کسی است که میتواند به همه نهادها و آژانس ها به شکل مستقیم دستور دهد زیرا آنها در نهایت به خود شخص رئیس جمهور پاسخ گو هستند.

پرل هاربور جدید و تغییر رژیم در ایران

در این بخش از مصاحبه، «پل جی» خبرنگار Real News تشریح میکند که در این صورت باید یک اشتراک منافعی بین سعودی ها، جرج بوش و دیک چنی و  باقی نو محافظه کاران آمریکا وجود داشته باشد. وی این اشتراک منافع را به پروژه ای سری به نام «قرن جدید آمریکایی» ارتباط میدهد که مربوط به تغییر رژیم ایتدا در عراق، سپس در سوریه و بعد از آن در ایران است و سعودی ها به شدت به دنبال تغییر رژیم در ایران بوده و هستند.

وی با تشریح نفرت سعودی ها از شیعیان و ایران بیان میکند این فصل مشترک بین سعودی ها و القاعده نیز هست و همچنین هدف غایی بوش و چنی نیز تغییر رژیم در ایران بوده است و بارها در راه تلاش برای جنگ با ایران، ژنرال های آمریکایی از آن ممانعت کرده اند. در نتیجه نیاز به یک اشتراک منافع بر سر چیزی بوده است که در پروژه قرن جدید آمریکایی از آن به عنوان «پرل هاربور جدید» یاد شده است – حمله ژاپن به بندر پرل هاربور آمریکا در دسامبر 1941 که منجر به ورود آمریکا به جنگ دوم جهانی شد.از سخنان بیان شده در این مصاحبه تنها یک نتیجه میتوان گرفت و آن این که چنانچه این بیانات صحت داشته باشد – گراهام شخصا و به شکل مستقیم خود از مقامات ارشد تحقیق و تفحص از وقایع یازده سپتامبر بوده است – باید گفت یازده سپتامبر در نهایت سناریویی برای دولت بوش و با همکاری عربستان سعودی برای تغییر رژیم در عراق و سوریه و نهایتا ایران بوده است.

کد مطلب: 32735| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۶/۲۱ ۱۴:۵:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب