کد مطلب: 32690| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۶/۱۷ ۱۲:۳۵:۱۰| نسخه چاپی
تمهیدات شهرداری برای عید قربان؛ عرضه بیش از 30 هزار راس دام در  32 مرکز عرضه دام بهداشتی

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار خبر داد

تمهیدات شهرداری برای عید قربان؛ عرضه بیش از 30 هزار راس دام در 32 مرکز عرضه دام بهداشتی

شهرداری حمل و نقل - ایران نیوز24:مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران از آمادگی 32 مرکز عرضه دام بهداشتی ویژه عید قربان و روز عرفه خبر داد و افزود: در این مراکز دام بهداشتی پس از معاینات لازم به شهروندان عرضه می‌شود.

به گزارش ایران نیوز24، عبدالحسین رحیمی با اشاره به اجرای طرح جهادی عرضه دام در روز عید قربان و روز عرفه که از سال گذشته اجرایی شده است گفت: عرضه دام بهداشتی وظیفه ذاتی شهرداری تهران نیست اما این اقدام با هدف تامین سلامت شهروندان توسط شهرداری تهران انجام می‌شود. به طوریکه این اقدام شهرداری به الگویی برای سایر کلانشهرها تبدیل شده است.

وی افزود: در روز عید قربان حداقل 30 هزار راس دام وارد جایگاه‌های شهرداری تهران می‌شوند و از این رقم حداقل 15 هزار راس دام ذبح می‌شود اگر هر راس دام حدود هفت کیلوگرم ضایعات دورریز داشته باشد قطعا رها کردن این ضایعات در فضای زندگی شهری شهروندان می‌تواند مخاطرات بسیار گسترده‌ای را به همراه داشته باشد. لذا شهرداری تهران علی رغم اینکه در این خصوص وظیفه ذاتی ندارد اما با ایجاد این مراکز تلاش می‌کند خدمات ویژه‌ای را به شهروندان ارائه کند.

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران با اشاره به ایجاد 32 جایگاه عرضه دام بهداشتی در سطح مناطق 22 گانه شهرداری تهران گفت: سه جایگاه به صورت ثابت در شهر تهران وجود دارد که در این روز به شهروندان ارائه خدمات خواهد کرد همچنین 16 جایگاه مشخص ویژه این روز احداث خواهد شد و مابقی جایگاه‌ها نیز توسط موسسات خیریه ایجاد می‌شود که پشتیبانی این جایگاه‌ها بر عهده شهرداری تهران است.

رحیمی با اشاره به اینکه قیمت دام زنده به عرضه و تقاضا در روز عید قربان وابستگی دارد افزود: کمیته قیمت گذاری در روز عید قربان تلاش خواهد کرد با در نظر گرفتن شرایط عرضه و تقاضا و با توجه به حقوق مصرف کنندگان و عرضه کنندگان سقف قیمتی را مشخص کند تا بر اساس این سقف در جایگاه‌ها عرضه دام زنده را داشته باشیم.وی همچنین از ایجاد مراکز فرهنگی در جایگاه‌های عرضه دام بهداشتی در روز عید قربان خبر داد و افزود: با توجه به اینکه روز عید قربان یک مناسبت شاد است با رعایت چهارچوب‌ها بحث‌های فرهنگی را در نظر گرفته‌ایم.

وی در تشریح روند عرضه دام در این مراکز و نحوه حصول اطمینان از سلامت دام ها گفت: تمامی دام‌ها قبل از ورود به مراکز توسط دامپزشکان معاینه می‌شوند و پس از حصول اطمینان از سلامت شماره ثبت دریافت می کنند و وارد مراکز می‌شوند. همچنین پس از اینکه مشتری دام مورد نظر خود را خریداری کرد و در همان مرکز ذبح شد بار دیگر توسط دامپزشک مورد معاینه قرار می‌گیرد و در صورتی که قسمتی و یا کل لاشه مشکلی داشته باشد حذف می‌شود و پول خریدار به وی برگشت داده می‌شود.مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران از شهروندان تهرانی درخواست کرد: دامی خارج از این مراکز خریداری نکنند و دام خریداری شده را نیز در همین 32 مرکز مجاز و توسط ذابحین تعیین شده ذبح کنند.وی تاکید کرد اگر در سطح شهر تهران فردی اقدام به عرضه دام خارج از این مراکز کند با وی توسط شهرداری‌های مناطق برخورد خواهد شد.

کد مطلب: 32690| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۶/۱۷ ۱۲:۳۵:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب