کد مطلب: 32623| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۶/۱۱ ۹:۶:۱۰| نسخه چاپی
باغ نظر تملک و تفرجگاه عمومي تهران شد

باغ نظر تملک و تفرجگاه عمومي تهران شد

شهرداری حمل و نقل - ایران نیوز24: به منظور حفظ باغهاي قديمي شمال تهران و محافظت از درختان کهنسال و با ارزش آنها ، باغ نظر درمنطقه يک تملک و جهت استفاده شهروندان به تفرجگاه عمومي شهر تهران تبديل شد.

به گزارش روابط عمومي شهرداري منطقه يک، مهندس مجيد نوربخش معاون امور شهري و محيط زيست  شهرداري منطقه يک با اعلام خبر فوق اظهار داشت: اجراي پروژه هاي بزرگ فضاي سبز در منطقه يک در سال هاي اخير در بستر اهداف مختلفي صورت گرفته اند که مي توان به احداث بوستان هاي منطقه اي و فرامنطقه اي به منظور افزايش سرانه فضاي سبز منطقه،شناسايي باغات قديمي و در خطر تخريب براي تملک و تبديل آنها به بوستان و تفرجگاه عمومي و درنتيجه  جلوگيري از ساخت و ساز غيرمجاز و حفاظت از درختان کهنسال منطقه و به عبارتي تبديل تهديدات به فرصتها و... اشاره کرد.

وي گفت: بر همين اساس باغ نظر به مساحت 5 هزار و 500 مترمربع در ناحيه هشت منطقه يک در خيابان شهيد لواساني، خيابان مهديزاده تملک و پس از اجراي عمليات عمراني و فضاي سبز  به بوستان عمومي و تفرجگاه شهري تبديل شد.  وي افزود:  عمليات عمراني اين بوستان به اتمام رسيد و در حال حاضر داراي 2 هزار و 100 متر معبر، ساختمان اداري،فضاي بازي کودکان و...است.  مهندس نوربخش تصريح کرد:  با اتمام عمليات عمراني تکميل باغچه ها و کاشت گياهان  آغاز شد و  در اين مرحله  3 هزار و 240 مترمربع فضاي سبز با کاشت درختان چنار،  بربريس، ياس هلندي،  گلدان هاي نسترن،  گلدان هاي هفت رنگ،  ژوني پروس، اسپيره،  شيرخشت،  پامپاس گراس ايجاد شد.

کد مطلب: 32623| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۶/۱۱ ۹:۶:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب