کد مطلب: 32424| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۶/۲ ۱۳:۳۳:۱۰| نسخه چاپی
عاقبت دردناک بردگان ایزدی داعش که فرزندان خود را سقط نمی‌کنند+ تصویر

عاقبت دردناک بردگان ایزدی داعش که فرزندان خود را سقط نمی‌کنند+ تصویر

بین الملل - ایران نیوز24: برخی از زنان ایزدی که به عنوان بردگان داعش باردار شده‌اند و از سقط جنین خودداری می‌کنند، عاقبت مبهمی دارند.

بسیاری از کسانی که مورد تجاوز جنسی قرار می‌گیرند، تمایلی برای سقط جنین ندارند و معتقدند سقط جنین اشتباهی است که کمکی به بهبود آنان نخواهد کرد. با این وجود، براساس اعلام "برنامه وظایف والدین" زنان جوان در آمریکا در این مواقع خِرَد و صلاحیت خود را برای بزرگ کردن فرزند خود از دست می‌دهند.بر این اساس، تصور کردن صبر و بردباری برای بزرگ کردن فرزندی که نتیجه یک تجاوز جنسی است، نه تنها در یک جامعه آزاد و لیبرال بلکه در یک کشور جنگ زده با جامعه‌ای بسته بسیار دشوار است. این چیزی است که زنان ایزدی در شمال عراق با آن روبه رو هستند. زنان ایزدی به عنوان بردگان جنسی به وسیله داعش به اسارت درآمدند و بعد از تجاوز جنسی باردار شدند. چندین سال است که تروریست‌های داعشی از زنان غیرمسلمان عراق و سوریه به عنوان برده جنسی بهره می‌برد.

تروریست‌های داعشی زنان ایزدی را می‌ربودند و به زور به آنها تجاوز می‌کردند. بابا شیخ، رهبر ایزدی‌ها اعلام کرد باید از این زنان در جامعه استقبال شود. با این وجود، رهبر ایزدی‌ها گفت: در مذهب ما غیرقابل قبول است که اجازه دهیم کودکی به دنیا بیاید که یکی از دو والد آن ایزدی نباشد. به دلیل این فرمان، بسیاری از زنان ایزدی اقدام به سقط جنین می‌کنند. سقط جنین در عراق ممنوع است؛ ولی به دلیل اختیاراتی که دولت به مقامات محلی داده است این زنان تحت پیگرد قضایی قرار نمی‌گیرند.

صدای آمریکا در این باره می‌نویسد: بنابراین می‌توان به سقط جنین به دید یک راه حل نگریست؛ اما واقعیت این است که دو مشکل وجود دارد. نخست، سقط جنین در عراق غیرقانونی است و دیگر اینکه تمامی زنان ایزدی حاضر به سقط جنین نیستند. با این وجود، بسیاری از زنان ایزدی میان شکنجه‌گران داعشی و طرد شدن از سوی جامعه خود، سقط جنین را انتخاب می‌کنند.

رزان دلر، نماینده زن مجلس عراق از زنان ایزدی می‌گوید که نمی‌خواهند فرزندانی که از داعش باردار شده‌اند را سقط کنند. وی در مصاحبه با صدای آمریکا گفت: یک زن ایزدی که به مدت هشت ماه در چنگال متجاوزان داعشی اسیر بود، سرانجام توانست فرار کند. او باردار بود و می‌خواست فرزند خود را نگه دارد. با این وجود، شوهر این زن تاکید کرده بود اگر همسرش فرزند داعشی خود را سقط نکند از او طلاق می‌گیرد. این زوج در نهایت از یکدیگر جدا شدند و این زن ایزدی همینک به همراه نوزاد 5 ماه خود در اردوگاه آوارگان زندگی می‌کند.شهردار نینوا اعلام کرده است تنها در این منطقه بیش از 3 هزار کودک با والدینی نامشخص زندگی می‌کنند.

 

 

 

کد مطلب: 32424| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۶/۲ ۱۳:۳۳:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب