کد مطلب: 32419| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۶/۲ ۹:۰:۱۰| نسخه چاپی
«کیمیا» و افتخاری دوباره در المپیک ریو

«کیمیا» و افتخاری دوباره در المپیک ریو

ایران - ایران نیوز24: مدال‌آوری کیمیا علیزاده به‌عنوان یکی از ١٦ لحظه جادویی المپیک انتخاب شده است تا عکس او در کنار ستاره‌هایی مثل مایکل فلپس و یوسین بولت قرار بگیرد.

بازی‌های المپیک ریو ٢٠١٦ در شرایطی بامداد روز گذشته به پایان رسید که کاروان ایران قید حضور در این مراسم را زد.کیومرث هاشمی، رئیس کمیته ملی المپیک دلیل غیبت کاروان ایران در این مراسم را «تفاوت فرهنگی» عنوان کرد و البته به این موضوع هم اشاره کرد که ورزشکاران اندکی از ایران در ریو باقی مانده بودند و آنها هم تمایل چندان زیادی برای حضور در این مراسم نداشتند.بااین‌حال در این مراسم علاوه بر اینکه پرچم ایران به وسیله مسئولان برگزارکننده بازی‌ها در ورزشگاه «ماراکانا» به اهتزاز درآمد و گردانده شد، اتفاق جالب توجه دیگری هم رخ داد؛ این اتفاق مربوط به پخش تصویری از کیمیا علیزاده دختر ١٨ ساله تکواندو ایران بود که به‌عنوان یکی از چهره‌های تأثیرگذار المپیک ریو در کنار ورزشکاران مشهور دیگری ازجمله مایکل فلپس قرار گرفته بود.

در نهایت هم سایت رسمی برگزارکننده بازی‌های المپیک با انتشار تصویر این افراد به معرفی چهره‌های مختلف پرداخت.سایت کمیته برگزارکننده با انتشار تصویری که ١٢ چهره تأثیرگذار المپیک ریو در آن قرار داشته‌اند، افتخار مهمی را نصیب کاروان ورزشی کشورمان کرد. در تصویر منتشرشده عکس کیمیا علیزاده درست در کنار تصاویری از مایکل فلپس و یوسین بولت منتشر شده است.

فلپس که پرافتخارترین ورزشکار تاریخ بازی‌های المپیک است، در این دوره از بازی‌ها با توجه به گرفتن پنج مدال طلا و یک نقره دیگر و البته پس‌گرفتن رکورد ٢٠٠ متر دنیا، یکی از چهره‌های تأثیرگذار عنوان شده.در این مطلب که از آن به‌عنوان «١٦ لحظه جادویی بازی‌های المپیک ٢٠١٦» یاد شده، بالای تصویر کیمیا علیزاده، عکس یوسین بولت، سریع‌ترین مرد دنیا و پرافتخارترین دونده المپیک هم کار شده و به «تریپل تریپل» (سه‌گانه در سه‌گانه) کردن او اشاره ویژه‌ای شده است.

بولت حالا ٩ مدال طلای المپیک دارد که همگی بدون وقفه و پی‌درپی در سه المپیک به دست آمده است؛ البته در شرایطی این تصویر منتشر شده که ١٢ عکس انتخاب شده؛ ولی بیشتر درباره ١٦ موضوع تأثیرگذار صحبت شده است.چهره کشتی‌گیر زن ژاپنی که با چهار مدال طلای المپیکی‌اش در تاریخ ماندگار شده، هم به عنوان یکی دیگر از تصاویر جاودان بازی‌های ریو انتخاب شده است. البته قهرمانی تیم مردان برزیل هم که با کاپیتانی نیمار به دست آمده، دیگر اتفاق مهم این بازی‌ها برشمرده شده؛ چون برزیلی‌ها برای اولین‌بار در تاریخ توانسته‌اند مدال طلای المپیک را به دست بیاورند.

عکس کیمیا علیزاده هم که به‌عنوان یکی از ١٦ لحظه جادویی المپیک کار شده، بی‌دلیل نبوده. کیمیا با مدال برنزی که در وزن منهای ٥٧ کیلوگرم تکواندو به دست آورد، تبدیل به اولین زن تاریخ ایران شد که توانسته در بازی‌های المپیک مدال بگیرد.او با همین مدال تاریخ‌سازی کرد و درست کنار ستاره‌هایی مثل مایکل فلپس، نیمار و یوسین بولت قرار گرفت که هرکدام به‌نوعی در این بازی‌ها تاریخ‌سازی کردند.

کد مطلب: 32419| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۶/۲ ۹:۰:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب