کد مطلب: 32199| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۵/۲۱ ۱۰:۲۷:۱۰| نسخه چاپی
ایجاد دومین پایگاه دائمی ارتش روسیه در خاک سوریه

ایجاد دومین پایگاه دائمی ارتش روسیه در خاک سوریه

بین الملل - ایران نیوز24: روسیه قصد دارد پایگاه نیروی هوایی ارتش خود در خاک سوریه یعنی پایگاه حمیمیم را تبدیل به پایگاه دائمی کند.

به گزارش رسانه های روسی، به همین دلیل ارتش روسیه قصد دارد پایگاه حمیمیم را گسترش دهد.خبرگزاری روسی اسپوتنیک در این باره نوشت: فرودگاه نیروی هوا ـ فضای روسیه در منطقه حمیمیم سوریه پایگاه نظامی دائمی روسیه در خارج خواهد شد.ارتش روسیه از این پایگاه برای حمله به داعش، گروه های تروریستی، مخالفان مسلح و گروه های مسلح در خاک سوریه استفاده می کند.

وزارت دفاع روسیه قصد دارد با این هدف پایگاه حمیمیم را گسترش داده و در آنجا تأسیسات جدید بسازدبه گزارش روزنامه "ایزوستیا"، فرانتس کلینتسویچ، عضو مجلس شورای فدراسیون روسیه ضمن اعلام این مطلب گفت:" حمیمیم پس از حصول توافق پایگاه نیروهای مسلح روسیه شده، تأسیسات مناسب در آنجا ساخته شده و نظامیان ما در آنجا در شرایط درخور و شایسته ای زندگی خواهند کرد."وی افزود:" ممکن است نیروی هوا ـ فضا طبق توافق های دو جانبه افزایش یابد اما فعلا نیروها و وسایل موجود در آنجا از نقطه نظراهداف مقرر کافی است".
یک منبع در وزارت دفاع روسیه اعلام کرد ممکن است توفقگاه های تحت حفاظت برای هواپیماها در حمیمیم ساخته و تجهیزات جدیدی در آنجا نصب شود. این موضوع امنیت استقرار نیروی هوایی روسیه در آنجا را افزایش خواهد داد.
علاوه بر این مواضع جدیدی برای سامانه های پدافند هوایی ایجاد خواهد شد تا آنها حریم هوایی بر فراز حمیمیم را تحت پوشش قرار دهند.همچنین تأسیساتی برای نظامیان ساخته خواهد شد.
این منبع ادامه داد:"سربازخانه ها، غذاخوری ها و بیمارستان ساخته شده و مواضعی برای سامانه های موشکی ـ توپخانه ای پانتسیر ایجاد خواهند شد که فرودگاه نظامی را تحت پوشش خود قرار خواهند داد".روسیه از مهرماه سال گذشته جنگنده ها و سامانه های ضدهوایی به پایگاه هوایی حمیمیم سوریه منتقل کرد. جنگنده های روسیه تاکنون مراکز داعش و گروه های مسلح و مخالفان مسلح ضد دولت سوریه را مورد هدف قرار می دهند.ارتش روسیه همچنین پایگاه دریایی در بندر طرطوس سوریه در اختیار دارد.

 

کد مطلب: 32199| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۵/۲۱ ۱۰:۲۷:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب