کد مطلب: 32176| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۵/۲۱ ۱۱:۴۱:۱۰| نسخه چاپی
برقراری سه ساعت آتش بس روزانه در حلب

برقراری سه ساعت آتش بس روزانه در حلب

بین الملل - ایران نیوز24: به گفته روسیه آتش‌بس در شهر سوری حلب از روز پنج‌شنبه (۱۱ اوت/۲۱ مرداد) برقرار خواهد شد. سازمان ملل این مدت زمانی را برای امدادرسانی ناکافی خوانده است. گروهی از پزشکان حلب در نامه‌ای به اوباما خواستار مداخله وی شده‌اند.

به گزارش دویچه وله، ژنرال سرگئی رودسکوی، یکی از مقامات ارشد ارتش روسیه در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد که آتش‌بس سه ساعته در حلب از ساعت ۱۰ تا ۱۳ به وقت محلی برقرار می‌شود و در این مدت تمامی درگیری‌های نظامی، حملات هوایی و توپخانه‌ای متوقف خواهد شد. او مشخص نکرد که این آتش‌بس برای چند روز پیش‌بینی شده و ادامه خواهد داشت.
اندکی پس از اعلام این موضوع از سوی مسکو، استفان اوبراین معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه و امدادرسانی آتش‌بسی سه ساعته را برای تأمین نیاز‌های مردم حلب ناکافی دانسته و گفت: «برای برآورده کردن نیازها شما به دو مسیر و ۴۸ ساعت زمان احتیاج دارید تا بتوانید کامیون‌های کافی را به راه اندازید. سازمان ملل خواستار دسترسی فوری به حلب برای امدادرسانی شده و گفته است که برای این منظور باید در هفته ۴۸ ساعت آتش‌بس برقرار شود. این سازمان نسبت به عدم دسترسی ساکنان حلب به آب آشامیدنی و شیوع بیماری‌های مختلف در میان مردم با ادامه درگیری‌ها در حلب هشدار داده است.به گفته نهادهای امدادرسانی نزدیک به دو میلیون نفر در حلب در چهار روز گذشته به آب آشامیدنی دسترسی نداشته‌اند.
"
نشان دهید که دوست ملت سوریه هستید"
در همین حال گروهی از پزشکان شهر حلب با نوشتن نامه‌ای به باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا، خواستار مداخله فوری ایالات متحده شده‌اند. به نوشته خبرگزاری فرانسه در حال حاضر ۳۵ پزشک در بخشی از حلب که تحت کنترل شورشیان است، مشغول به کار هستند.در این نامه که توسط ۱۵ پزشک امضا شده، آمده است: «دیگر هیچ اشکی، هیچ دلسوزی و حتی هیچ دعایی به کار ما نمی‌آید. ما نیازمند آنیم که شما دست به عمل بزنید
این پزشکان در نامه خود هشدار داده‌اند، بدون ایجاد یک مسیر دائمی کمک‌رسانی معضل گرسنگی و سوءتغذیه در شهر گسترش یافته و ذخیره دارویی بیمارستان‌ها نیز رو به اتمام می‌گذارد.
آنها با به تصویر کشیدن وضعیت وخیم بیمارستان‌ها در حلب نوشته‌اند: «آنچه بیش از هر چیز دیگری برای ما پزشکان دردآور است، این است که ما مجبوریم تصمیم بگیریم، چه کسی همچنان زنده بماند و چه کسی بمیرد. گاهی اوقات کودکان خردسالی نزدمان آورده می‌شوند که چنان زخم‌های عمیقی دارند که ما مجبوریم آنهایی را که شانس بیشتری برای زنده‌ ماندن دارند، به این کودکان ترجیح دهیم. این پزشکان در نامه خود شکایت کرده‌اند که تا کنون "شاهد هیچ تلاشی از سوی آمریکا برای رفع محاصره نبوده‌اند و این کشور از نفوذش برای ترغیب طرفین درگیری به محافظت از جان غیرنظامیان استفاده نکرده است".آنها خطاب به اوباما گفته‌اند: «نشان دهید که دوست ملت سوریه هستید.

کد مطلب: 32176| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۵/۲۱ ۱۱:۴۱:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب