کد مطلب: 32156| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۵/۲۰ ۱۱:۱۶:۱۰| نسخه چاپی
9 قابلیت جدید برای Gmail که استفاده از آن را جذاب می کند + تصاویر

9 قابلیت جدید برای Gmail که استفاده از آن را جذاب می کند + تصاویر

فن آوری وارتباطات - ایران نیوز24: Gmail تنها یک سرویس ایمیل ساده نیست، طی یک دهه که از توزیع و راه اندازی آن می گذرد، تمام تلاش خود را کرده است تا به همه انتظارات کاربرانش پاسخ دهد و هر روز به سهولت استفاده کردن خود بیافزاید.

در زیر یک سری از Add-on های جالبی را معرفی می کنیم که باعث جذاب تر و کاربردی تر شدن Gmail خواهد شد:

Sortd  قابلیتی است که Gmail را به یک سری لیست مفید تبدیل می کند

Sortd یک پوسته ی هوشمند برای Gmail است که باعث می شود صفحه ی Gmail به چند لیست تقسیم شود. لیست ها قابلیت ویرایش اسم دارند. با این کار می توانید ایمیل های خود را دسته بندی کنید با عنوان دلخواه.این پوسته قابلیت Drag & Drop نیز دارد، به راحتی می توانید هر ایمیلی که خواستید را از Inbox به لیست مورد نظر منتقل کنید و یا اولویت ایمیل ها را با این قابلیت تغییر دهید.پس از نصب این Add-On بیشتر با قابلیت هایش آشنا می شوید.

Ugly Email  قابلیتی دیگر از Gmail است که به شما می گوید کدام ایمیل تا قبل از اینکه بازش کنید در حال ردیابی بوده است

ممکن است ندانید اما ابزارهای ردیابی ایمیل، این امکان را فراهم می کند تا به هرکس که ایمیل شما را ردیابی می کند اطلاعاتی همچون : چه زمانی شما میل را باز کردید، روی چه چیزی کلیک کردین و یا اینکه کجا هستید را بدهد.برای مقابله با آن می توانید از Ugly Email استفاده نمایید.(برای مرورگر FireFox در حال ساخت می باشد.)این افزونه به شما می گوید که کدام میل در حال ردیابی است و پیش از آنکه شما آن ایمیل را باز نمایید شروع به کار می کند.ایمیل هایی که در حال ردیابی هستند یک شکلک چشم کنارشان ظاهر می شود.

 FullContact قابلیتی است که هرآنچه شما از فرستنده ی یک میل می خواهید بدانید را در اختیارتان قرار می دهد.

این قابلیت به شما اجازه می دهد تا پروفایل کامل همراه با شغل کسی که برایتان ایمیل فرستاده را ببینید.همچنین می توانید آخرین فعالیت های آن شخص را در دنیای مجازی دنبال کنید . مثلا اینکه چه پستی در توییتر قرار داده یا چه عکسی در اینستاگرام گذاشته و یا حتی در فیس بوک چه کرده را هم می توانید ببینید.و همچنین اطلاعات اندکی از سازمانی که در آن کار می کند هم مشخص می شود مثل مکان سازمان، اندازه وچیزهایی از این قبیل. همچنین این قابلیت همراه با Google Calendar نیز کار می کند و اینگونه به شما کمک می کند تا قبل از جلسه با هر شخصی ، یک خلاصه ای از آن طرف در ذهنتان داشته باشید.

 Mailburn قابلیتی است که Gmail را به WhatsApp تبدیل می کند.

این قابلیت در قالب یک app برای iPhone مطرح شده است که این امکان را فراهم می سازد تا به مکالمات (ایمیل ها و پاسخ هایشان) خود روی گوشی و هنگامی که پشت میز و کامپیوترمان نیستیم ادامه دهیم.

قابلیت MailTrack.io شما را قادر می سازد تا از خوانده شدن ایمیلی که فرستادید مطمئن شوید.

این افزونه بدین صورت عمل می کند که هنگامی که ایمیلی را ارسال می کنید در صورت ارسال موفقیت آمیز کنار ایمیل یک تیک می زند و هنگامی که ایمیل شما خوانده شد 2 تیک می زند علاوه بر این ، MailTrack.io به شما می گوید چه زمانی ایمیل شما خوانده شده است حتی اگر ایمیل ارسالی به یک گروه باشد برای تک تک گیرنده ها جداگانه اطلاعات می دهد. و همچنین اگر بخواهید به محض خوانده شدن ایمیل خود از آن آگاه شوید، MailTrack.io به شما خبر می دهد.

Gmail Offline قابلیتی است که شما را قادر می سازد تا زمانی که به اینترنت دسترسی ندارید هم از Gmail استفاده کنید.

این قابلیت زمانی اهمیت پیدا می کند که اتصال به اینترنت سخت باشد یا با نویز همراه باشد.

 Giphy   قابلیتی است که شما را قادر می سازد تا فایل های GIF را با ایمیل خود همراه سازید.

اولین شرکت GIF-Searching جهان (Giphy) از افزونه ای در کروم استفاده می کند تا بتوان GIF ها را مستقیم در Gmail قرار داد.اگر شما نیز این افزونه را نصب نمایید،آیکون Giphy پدیدار شده به شما این اجازه را می دهد تا به ایمیل خود GIF اضافه کنید.

قابلیت Boomerang شما را قادر می سازد تا ایمیل خود را زمان دار ارسال کنید.

این Add-On شامل چندین کاربرد است ولی مهمترین قابلیتش Send Later است.شما می توانید با این قابلیت پس از نوشتن ایمیل خود برای ارسال آن زمان تعیین کنید.هر روزی که دلخواهتان بود.

قابلیت WiseStamp برای ایمیل های شما یک امضای دیجیتالی باحال می سازد.

WiseStamp برای ساختن و داشتن امضای دیجیتال به شما کمک می کند.امکان انتخاب فونت و عکس و رنگ و همچنین امکان اضافه کردن آدرس های شبکه های اجتماعی تان که دوست دارید در امضا نمایش داده شود ، را فراهم می کند.

 

 

 

 

 

 

کد مطلب: 32156| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۵/۲۰ ۱۱:۱۶:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب