کد مطلب: 32132| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۵/۱۷ ۱۲:۴۴:۱۰| نسخه چاپی
جراح مشهور پس از حمل مشعل المپیک درگذشت + تصویر

جراح مشهور پس از حمل مشعل المپیک درگذشت + تصویر

بین الملل - ایران نیوز24:ایو کامپوس پیت‌آنگوی، جراح برجسته برزیلی در سن ۹۰ سالگی درگذشت.

پیت‌آنگوی از پیشگامان و برترین جراحان پلاستیک جهان بود.
او مقیم شهر ریودوژانیرو بود و روز گذشته (جمعه) به عنوان یکی از مشاهیر برزیل مشعل المپیک را برای مسافتی حمل کرد.مهارت او در جراحی پلاستیک شهر ریو را یکی از مقصدهای مشتریان جراحی‌های زیبایی اندام کرده بود.
دکتر پیت‌آنگوی بارها گفته بود مهارت خود برای جراحی پلاستیک را در جریان کمک به مجروحان یک آتش‌سوزی در سال ۱۹۶۱ به دست آورده بود.او در سال ۱۹۶۱ و در جریان آتش‌سوزی که در شهر نیتروی برزیل روی داد داوطلب شد تا به صدها نفر از کسانی که در این حریق سوخته بودند کمک کند صورت‌شان را بازیابند.
او دوسال پیش در گفتگو با روزنامه بریتانیایی گاردین گفته بود: "من واقف به ارزشی که به نجات جان انسانها داده می‌شود هستم اما گویا کسی به داغی که ناشی از بدریخت شدن ظاهر آدم‌ها بر پیشانی آنها می‌خورد و رنجی که آدم‌ها از این بابت می‌برند، اهمیتی نمی‌دهد."

میشل تمر، رئیس‌جمهوری موقت برزیل هم امروز (شنبه ششم اوت - ۱۶ مرداد) گفته "دکتر پیت‌آنگوی به برای بهتر شدن زندگی مردم تلاش بسیار کرد. فقدان او یک ضایعه است."نقاش معروف جهان، سالوادور دالی، در سال ۱۹۹۹ پرتره‌ای از دکتر پیت آنگوی نقاشی کرد.او با وجود این که مشتریان بسیار متمول و سرشناسی داشت تا پایان عمر برای کارمندان خود خدمات مجانی ارایه کرد و هر هفته هم یک روز به ویزیت و کمک به بیماران کم بضاعت اختصاص می‌داد.

کد مطلب: 32132| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۵/۱۷ ۱۲:۴۴:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب