کد مطلب: 32091| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۵/۱۶ ۱۲:۰:۱۰| نسخه چاپی
تکمیل شبکه NGN تا پایان سال 96 / آمادگی ارائه اینترنت 50 تا 100 مگابیت بر ثانیه به کاربر خانگی

مدیرعامل مخابرات استان تهران خبر داد

تکمیل شبکه NGN تا پایان سال 96 / آمادگی ارائه اینترنت 50 تا 100 مگابیت بر ثانیه به کاربر خانگی

فن آوری وارتباطات - ایران نیوز24: ایران نیوز24: مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران در مراسم رونمایی از پرتال جدید این شرکت ازتکمیل شبکه NGN تا پایان سال 96 خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایران نیوز24، علیرضا صیدی با بیان اینکه در همین مسیر حرکت به سمت ارائه سرویس های متنوع جدید بر پایه IMS شروع شده و به سرعت در حال توسعه هستیم، افزود:«شبکه‌های نسل آینده آمیزه‌ای یکپارچه از شبکه‌های تلفن ثابت، همراه، دیتا، صوت و تصویر و سرویس‌های voice، DATA و text است. با ارتقاء و تکامل فناوری IP، شبکه های NGN/IMS قادرند علاوه بر رفع مشکلات شبکه‌های موجود در خصوص توانایی در ارائه سرویس‌های اینترنتی با سرعت بالا، کلیه بخش‌های سیستم را به سمت حوزه IP سوق داده و همه سرویس‌ها را در همه نقاط و با هر ترمینالی (Any Time, Any Service, Any Terminal) در هر زمانی به مشترکین ارائه کند

صیدی در ادامه با بیان اینکه بخشی از مشکل اختلال در اینترنت مخابرات به خارج از موضوعات فنی مربوط می شود، گفت: نوع مصرف تعدادی از مشترکان خاص مخابرات باعث ایجاد مشکل در این باره شده است به نحوی که این مشترکان به صورت نامتعارف از پهنای باند اینترنت استفاده می کنند و این موضوع باعث می شود سایر کاربران نتوانند به میزان مناسب از اینترنت استفاده کنند.

مدیر عامل شرکت مخابرات استان تهران با بیان اینکه شمار مشترکان اینترنت پرسرعت استان تهران به بیش از یک میلیون مشترک رسیده است، افزود: تعداد تلفن ثابت منصوب به این شرکت در سال گذشته 445 هزار شماره بود و تا پایان تیرماه امسال به 126 هزار شماره رسید. وی  در مورد تغییرات جدید تعرفه تلفن ثابت نیز گفت: بر اساس تعرفه های جدید که از اول مردادماه در خطوط تلفن مشترکان تلفن اعمال می شود، هر پالس تلفن شهری از ۳۰ ریال به ۴۵ ریال افزایش یافته است و ارتباطات داخل شهری به صورت دقیقه محاسبه می شود. به این معنی که اگر مشترک زیر یک دقیقه مکالمه داشته باشد نیز باید هزینه یک دقیقه را پرداخت کند.

وی ادامه داد: درباره ارتباطات بین استانی و مکالمه از تلفن ثابت به موبایل سایر اپراتورها، مکالمات به صورت ثانیه ای خواهد بود و مکالمه زیر ۳۰ ثانیه به ۳۰ ثانیه رند می شود.صیدی با بیان اینکه هم اکنون قیمت هر خط تلفن ثابت ۲۰۰ هزار تومان شده است، گفت: این مبلغ به صورت ۱۰۰ هزار تومان نقد و ۱۰۰ هزار تومان به صورت اقساط ۶ ماهه دریافت خواهد شد. همچنین مشترکانی که از تلفن ثابت استفاده نکنند ماهانه ۱۴۸۵ تومان به علاوه حدود ۹۰۰ تومان آبونمان در شهرها باید پرداخت کنند. این رقم برای مشترکان روستایی که از تلفن ثابت خود استفاده نمی کنند حدود ۹۰۰ تومان به اضافه مبلغ آبونمان است که به صورت ماهانه از مشترک دریافت می شود.

مدیر عامل شرکت مخابرات استان تهران با بیان اینکه هر خط تلفن ثابت یک میلیون ۱۰۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان سرمایه گذاری نیاز دارد، تاکید کرد: طی ۴ ماه گذشته ۱۲۶ هزار خط تلفن ثابت در تهران دایر شده است و ۱۹ هزار شماره بیش از یک ماه است که در انتظار دریافت اتصال هستند.وی شمار تلفن های دایر شده را ۸ میلیون و ۲۵۰ هزار خط در تهران عنوان کرد و گفت: ۹ میلیون و ۳۰۰ هزار خط تلفن در تهران منصوب شده است.صیدی گفت: امروز از پرتال جدید شرکت مخابرات استان تهران رونمایی میکنیم تا از این طریق بخوبی بتوانیم مشتری مداری را که شعار امسال ما نیز هست بطور کامل محقق کنیم.

کد مطلب: 32091| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۵/۱۶ ۱۲:۰:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب