کد مطلب: 32083| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۵/۱۶ ۱۱:۴۴:۱۰| نسخه چاپی
 5 سلاح امریکایی که اسرائیل آرزویش را دارد + تصاویر

برای حمله به ایران؛

5 سلاح امریکایی که اسرائیل آرزویش را دارد + تصاویر

بین الملل - ایران نیوز24: نشریه تحصصی دفاعی – نظامی امریکایی "نشنال اینترست" با انتشار گزارشی به آن دسته از تسلیحات امریکایی اشاره می کند که اسرائیلی ها در حسرت داشتن آن به سر می برند.

این نشریه می نویسد:"اسرائیل توانسته با بسته های کمک نظامی سخاوتمندانه امریکایی ها نیازهای خود را تامین کند اما واقعیت آن است که اسرائیل باید برای پولی که صرف خرید تسلیحات می کند دقت نظر زیادی داشته باشد. در نتیجه اسرائیلی ها نمی توانند هر آن چه را که دوست دارند از امریکایی ها خریداری کنند. در اینجا چند سامانه نظامی امریکایی ذکر می شود که اسرائیلی ها در حسرت استفاده از آن هستند:

ناو جنگی ساحلی

برای مدت زمانی طولانی نیروی دریایی ارتش اسرائیل خواستار در اختیار گیری ناوهایی بزرگتر است و این موضوع را مورد بررسی قرار می دهد. با افزایش منافع اسرائیل در حوزه امنیت دریایی با تشدید محاصره غزه و افزایش گشت زنی های دریایی این نیاز حادتر شده است. در طول یک دهه گذشته ارتش اسرائیل توانسته نسخه هایی اصلاح شده از ناوهای ساحلی امریکایی را بدست آورد اما به دلیل هزینه بالای ناوهای اصلی خرید ناوهای جنگی ساحلی امریکا از توان مالی اسرائیل خارج بوده است.

جنگنده های اف-22

این جنگنده ها ساخت شرکت اسلحه سازی لاکهید مارتین هستند با این حال، طبق قانون مصوب کنگره امریکا صادرات اف-22 از امریکا به کشورهای دیگر ممنوع است. نگرانی قانونگذاران امریکایی بدان خاطر بوده است که ممکن است فناوری نظامی پیشرفته داخلی امریکا از این طریق به روسیه و یا چین صادر شود و آنان بتوانند مدل های مشابهی را بسازند. اکنون اسرائیل مدل های اف -15 را در اختیار دارد که اصلاح شده اند اما اگر اف-22 را در اختیار داشت قابلیت هایش ارتقا پیدا می کرد.

نفوذگر مهمات انبوه

نفوذگر مهمات انبوه (به انگلیسی: Massive Ordnance Penetrator) یا ام‌اُپی (MOP) با شناسهٔ GBU-57A/B نام پروژه‌ای است از سوی نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا برای ساخت بمب‌های هدایت دقیق ۱۳٬۶۰۸ کیلوگرمی (۳۰٬۰۰۰ پوندی) سنگرشکن. این بمب، پس از ساخت، از سنگرکوب‌های کنونی که ۲٬۲۶۸ کیلوگرمی (۵٬۰۰۰ پوندی) هستند نفوذ بسیار بیشتری در عمق زمین خواهد داشت.

شایعات مطرح شده درباره دستیابی اسرائیل به بمب های سی هزار پوندی سبب شد تا دولت امریکا در این باره سخت گیری هایی را اعمال کند. اسرائیل ارزو دارد برای افزایش ظرفیت هایش به منظور حمله به تاسیسات هسته ای ایران  پناهگاه های گروه هایی چون حماس این قبیل بمب ها را در اختیار داشته باشد. دولت اوباما تاکنون نگران بوده که تحویل این سامانه به ضرر توازن قوای نظامی منطقه ای تمام شود.

موشک های بالستیک زیردریایی

تجهیزات زیردریایی اسرائیل برای نیروی دریایی آن رژیم به منظور بازدارندگی اهمیت زیادی دارند. با این حال، واقعیت آن است که زیردریایی های کنونی قابلیت تامین امنیت در مقابل بمب های هسته ای  ای و یا موشک های دوربرد الکترونیکی را ندارند. اسرائیل می گوید برای افزایش توان بازدارندگی خود نیازمند موشک های بالستیک زیردریایی پیشرفته تر امریکایی است اما در این زمینه قیمت ها بسیار بالا هستند.

بمب افکن های دوربرد

اسرائیل به اف -15 و اف-16 مجهز است اما واقعیت آن است که برای دستیابی به اهداف ایران در فاصله بسیار دور این جنگنده ها مشکل سوخت گیری دارند  در این حوزه اسرائیل نقطه ضعفی جدی خواهد داشت. در این زمینه دارا بودن بمب افکن های دوربرد بی -21 امریکایی برای اسرائیل گزینه جذابی به نظر می رسد. از این طریق است که آنان می توانند به حریم هوایی ایران نفوذ کنند. امریکا هنوز در زمینه صادرات این بمب افکن با اسرائیل به توافق نرسیده است.

کد مطلب: 32083| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۵/۱۶ ۱۱:۴۴:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب