کد مطلب: 32031| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۵/۱۳ ۱۴:۴۵:۱۰| نسخه چاپی
پیشنهاد بی سابقه آملی لاریجانی به اروپا ؛ایران آماده مذاکرات حقوق بشری

پیشنهاد بی سابقه آملی لاریجانی به اروپا ؛ایران آماده مذاکرات حقوق بشری

قضایی - ایران نیوز24:رییس قوه قضاییه پیشنهاد داد که ستاد حقوق بشر و وزارت امور خارجه، زمینه مذاکرات حقوق بشری با اروپا را فراهم کنند.

آیت‌الله صادق آملی لاریجانی طی سخنانی در مراسم بزرگداشت روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی که در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد، با تاکید بر اهمیت موضوع حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی اظهار کرد: «من پیشنهادی دارم به ستاد حقوق بشر که با همکاری وزارت امور خارجه مساله گفت‌وگو با کشورهای اروپایی را در بخش حقوق بشر ایجاد کند البته آمریکایی‌ها را باید کنار گذاشت، آن‌ها اهل خدعه‌اند و در برجام نشان دادند
وی تاکید کرد که "ما در بحث حقوق بشر با آن‌ها(آمریکایی ها)گفت‌وگویی نداریم."
آملی لاریجانی افزود: «اصلی‌ترین شرط این گفت‌وگو باید این باشد که این گفت‌وگوی حقوق بشری و مضمونش طرفینی باشد نه این‌که فقط ایران مورد سوال قرار گیرد، باید دوطرفه باشد.
رییس قوه قضائیه تاکید کرد: «ما هم نسبت به اروپا بحث داریم. باید در نحوه رفتارشان با بشریت از آن‌ها و در مورد این اسلام‌هراسی سوال داریم. در رابطه با این کشف حجاب اجباری در مدارس و دانشگاه‌ها در کشور فرانسه سوال داریم. در فرانسه‌ای که اگر به هولوکاست به گوش چشمی به مخالف نظر شود باید به زندان رفت. آیا این حقوق بشر است؟»
پس از روز کار آمدن دولت حسن روحانی و بهبود روابط ایران و اروپا زمزمه های مذاکرات حقوق بشری ایران و اروپا مطرح شد. با به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته ای بحث مذاکرات حقوق بشری نیز قوت بیشتری گرفت، اما این اولین بار است که رییس قوه قضائیه از این مذاکرات استقبال می کند.

کد مطلب: 32031| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۵/۱۳ ۱۴:۴۵:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب