کد مطلب: 32007| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۵/۱۲ ۱۱:۴۲:۱۰| نسخه چاپی
بازپس گیری یک میلیارد و ۶۴۰ میلیون تومان وام دریافتی مدیران / رشد ۳۲ درصدی خسارت پرداختی در صنعت بیمه

رئیس کل بیمه مرکزی خبر داد

بازپس گیری یک میلیارد و ۶۴۰ میلیون تومان وام دریافتی مدیران / رشد ۳۲ درصدی خسارت پرداختی در صنعت بیمه

بانک و بیمه - ایران نیوز24: رئیس کل بیمه مرکزی ایران با اشاره به رشد 20 درصدی حق بیمه در سه ماهه ابتدای امسال، از بازپس گیری یک میلیارد و ۶۴۰ میلیون تومان وام کلان دریافتی توسط مدیران بیمه مرکزی خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایران نیوز24، عبدالناصر همتی با بیان اینکه همه قبول داریم که اینگونه وام ها و دریافتی ها غیرقابل قبول است، افزود: این نظر شخصی بنده است که اعضای هیات مدیره و هیات عامل بانک ها نباید وامی بگیرند و این وام ها باید به کارکنان داده شود. ۱۰ سال در سیستم بانکی فعالیت کردم و بر اساس آیین نامه ها این حق من بود که وام دریافت کنم اما نگرفتم و این اعتقاد را دارم که نباید چنین وام هایی دریافت شود.

وی تصریح کرد: معتقدم که این برداشت ها خلاف بوده بنابراین در تاریخ ۱۰ خرداد امسال طی نامه ای به امور مالی بیمه مرکزی اعلام کردم وام های ۴۵ برابری ضروری پرداختی و اتومبیل باید تسویه شود بنابراین اعضای هیات عامل که از این وام استفاده کرده بودند و این وام ها را بازپرداخت کردند و در مجموع یک میلیارد و ۶۴۰ میلیون تومان بازپس گرفته شد. اضافه کاری های شب عید به سال ۹۵ بازگشت خورد و تمام وام هایی که از این حیث بود از ۹۴ تاکنون همه برگردانده شد.وی با بیان اینکه هیات مدیره نباید از این گونه وام ها استفاده کند و فقط اگر بسیار ضروری باشد باید استفاده نمایند، تصریح کرد: وام ۵۰۰ میلیون تومانی وام ضروری نیست باید به آن شک کرد.

رئیس کل بیمه مرکزی ایران نسبت به رقابت های مکارانه و ناسالم در صنعت بیمه هشدار داد و گفت: رقابت فنی به نفع صنعت بیمه است اما در رشته های درمان، آتش سوزی، باربری، مسئولیت شرکت های بیمه رقابت های ناسالم دارند.همتی با اظهار امیدواری نسبت به اینکه ضریب نفوذ بیمه در کشور از ۲ رد شود، گفت: آخرین رقم ضریب نفوذ بیمه رقم ۱.۲ در پایان سال ۹۳ را نشان می دهد اما بعید است که در سال ۹۴ از رقم رد شده باشیم. در منطقه منا ضریب نفوذ بیمه قدری از میانگین رد شده است. ولی میانگین جهانی آن نزدیک ۶.۵ درصد است که خیلی پایین محسوب می شود.همتی از رشد ۳۲ درصدی خسارت پرداختی در صنعت بیمه طی ۳ ماه ابتدای امسال خبر داد و گفت: در این مدت ۶.۹ میلیون فقره خسارت پرداخت شده که نسبت خسارت به حق بیمه نیز به ۶۲.۵ درصد که رقم زیادی است، رسیده است.

رئیس شورای عالی صنعت بیمه  افزود: سهم بیمه شخص ثالث، زندگی و درمان بالاترین میزان سهم در صنعت بیمه را به خود اختصاص داده به طوری که ۷۴ درصد در سه ماه ابتدای امسال بوده است سهم دولتی ها ۳۲ درصد بازار و غیردولتی ها ۶۸ درصد بازار بوده است.وی گفت: در حال حاضر ۱۲ درصد پرتفوی بیمه مربوط به بیمه زندگی است و از این رقم ۷۰ درصد بیمه اندوختگی است یعنی ۸ درصد کل پرتفوی صنعت بیمه، بیمه زندگی پس اندازی است.

رئیس کل بیمه مرکزی درباره دو شغله ها در نمایندگی های بیمه هم گفت: براساس آمار ما  ۹۰ کارگزار دو شغله وجود دارد که در حال بررسی و پالایش هستیم و اگر کسانی هم واقعا شغلی غیر از بیمه داشته باشند آنها را اصلاح خواهیم کرد.همتی درباره پذیرش افراد سانحه دیده تصادفات در بیمارستانهای دولتی و خصوصی براساس قانون بیمه شخص ثالث هم گفت: بیمارستان های دولتی و خصوصی موظفند که سانحه دیدگان تصادفات را به صورت اورژانسی پذیرش کنند. اگر بیمارستانی در این زمینه کوتاهی کرد و اگر گزارش شود حتما مسئله بررسی خواهد شد.

کد مطلب: 32007| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۵/۱۲ ۱۱:۴۲:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب