کد مطلب: 31929| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۵/۹ ۹:۲۶:۱۰| نسخه چاپی
محجبه کردن مردان جنجال تازه روزنامه نگار فراری + تصاویر

هیاهو برای هیچ؛

محجبه کردن مردان جنجال تازه روزنامه نگار فراری + تصاویر

بین الملل - ایران نیوز24: مسیح علی نژاد روزنامه نگار فراری که مدتی است کارزاری را علیه حجاب به راه انداخته است در جنجالی تازه از مردان ایرانی خواسته تا روسری بر سر کنند تا به زعم او احساس زنان در هنگام استفاده از پوشش حجاب را درک کنند!

اقدام اخیر او با استقبال رسانه هایی مواجه شده که دوست دارند به موج ایران هراسی دامن بزنند. برای مثال، روزنامه بریتانیایی "ایندیپندنت" با انتشار گزارشی در این باره می نویسد:"در طول هفته گذشته تعدادی از مردان با انتشار عکس هایی از حجاب استفاده کرده اند و در کنار همسر  یا بستگان زن خانواده شان حاضر شده اند. این تصاویر در پاسخ به درخواست مسیح علی نژاد روزنامه نگار ایرانی مقیم نیویورک بوده اند. او کارزاری را تحت عنوان ازادی های یواشکی به راه انداخته بود که زنان ایرانی را به بی حجابی دعوت می کرد. او می گوید از زمان اعلام فراخوانش 30 عکس از مردان با پوشش حجاب دریافت کرده است. او می گوید:"بسیاری از این مردان در داخل ایران زندگی می کنند".

 

سایت "یاهو" نیز با انتشار گزارشی تحت عنوان "چرا مردان ایرانی با حجاب عکس سلفی می گیرند؟" ضمن اشاره به جنجال ایجاد شده می نویسد:"این کارزار در پاسخ به فراخوان علی نژاد ست او مخالف پوشش حجاب است پوششی که اسلامی است و برای زنان مسلمان الزامی می باشد". 

 

نشریه "تایمز مالی" نیز با انتشار گزارشی در این باره می نویسد:"از سال 1979 میلادی پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران پوشش حجاب برای زنان اجباری شد. در ایران گشت ارشاد نیز مسئول رسیدگی به این موضوع است و با زنان بد حجاب برخورد می کند. علی نژاد مدعی است که پوشش حجاب نوعی مالکیت مردان بر زنان است و این احساس را به مردان می دهد. او در کارزار آزادی های یواشکی خود توانست بیش از میلیون ها دنبال کننده در شبکه های اجتماعی پیدا کند.

 

 

کد مطلب: 31929| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۵/۹ ۹:۲۶:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب