کد مطلب: 31924| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۵/۸ ۸:۳۴:۱۰| نسخه چاپی
ادعای رسانه عربی درباره تهدید سردار سلیمانی برای روحانی

ادعای رسانه عربی درباره تهدید سردار سلیمانی برای روحانی

بین الملل - ایران نیوز24:روزنامه عرب زبان القدس العربی" با انتشار گزارشی مدعی شده است که سردار سلیمانی در حال حاضر اصلی ترین تهدید برای اینده حسن روحانی و حضور او در عرصه سیاسی است.

این روزنامه نوشته است"سردار سلیمانی فرمانده ای است که بسیاری او را نزدیک به محافظه کاران می دانند. او دائما درباره نفوذ و گسترش فرهنگ غربی در ایران هشدار می دهد. او خواهد توانست روحانی را در انتخابات بعدی شکست دهد. مخالفان روحانی درباره ارتکاب فساد توسط اطرافیان روحانی ادعاهایی را مطرح کرده اند تا موقعیت او را در رقابت انتخاباتی تضعیف کنند و شانس انتخاب دوباره اش را کاهش دهند. انان به روحانی برچسب دنباله روی از سیاست های غرب را می دهند. آنان می گویند او به خوبی جلوی غرب ایستادگی نکرده است. رسانه های مخالفان روحانی ادعاهایی را علیه برادر روحانی مطرح کرده اند".

القدس العربی در ادامه می نویسد:"در مقابل رسانه های مخالف روحانی به شدت بر روی سردار سلیمانی و اخبار مربوط به او مانور می دهند. سردار سلیمانی علیه داعش در کنار شبه نظامیان شیعه و ارتش عراق در سوریه و عراق می جنگند. پیروزی سردار سلیمانی می تواند یک پیروزی اشکار برای محافظه کاران باشد و هم چنین سبب تشدید حضور منطقه ای ایران و حمایت از گروه هایی چون حزب الله، جهاد اسلامی و حماس و انصارالله در یمن شود. هم چنین این موضوع ضربه ای به هواداران توافق هسته ای و اردوگاه اعتدالیون در داخل ایران خواهد بود". 

القدس العربی در این یادداشت اشاره می کند که در سال 2012 میلادی ینز پیشنهاد نامزدی در رقابت انتخابات ریاست جمهوری به سردار سیلمانی ارائه شده بود اما او خود این پیشنهاد را رد کرد. این روزنامه می نویسد:"نتایج نظرسنجی ها خبرگزاری مهر نشان می دهد که محبوبیت او در برهه ای زمانی از محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران نیز بیش تر بوده است. رسانه دولتی ایران نیز از سرار سلیمانی عنوان یک قهرمان ملی یاد می کند که به گونه ای معجزه اسا به تقویت امنیت و ثبات در ایران و کمک به کشورهای همسایه برای مقابله با داعش یاری رسان بوده است. حتی برخی رسانه ها تا جایی پیش رفته اند که او را کوروش زمانه ما دانسته اند". 

 

 

کد مطلب: 31924| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۵/۸ ۸:۳۴:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب