کد مطلب: 31785| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۵/۲ ۹:۳۵:۱۰| نسخه چاپی
تشویق روزنامه کویتی به ارائه جزیره ای به داعش برای مقابله با ایران !

داعش را همانند طالبان برسمیت بشناسید

تشویق روزنامه کویتی به ارائه جزیره ای به داعش برای مقابله با ایران !

بین الملل - ایران نیوز24: هد البسام روزنامه نگار عرب زبان در روزنامه کویتی "الجریره" اخیرا مقاله ای نوشته که در آن خواسته تا به جای مبارزه با گروه داعش به آن گروه جزیره و زمینی داده شود تا دولت خود را تشکیل دهد و به جامعه بین الملل پاسخگو باشد.

البته نویسنده علیرغم تیتر تحریک کننده این مقاله که "داعش را رها کنید" است مدعی است که حامی داعش نیست و استدلال می کند که مبارزه با داعش با روش های مرسوم به طور ناخواسته بازی کردن جهان با داعش در زمینی که خود داعش دوست دارد. او معتقد است که به جای این شیوه جهان باید قواعد بازی را تغییر داده و داعش را به عنوان یک خلافت به رسمیت شناسد

بسام در  بخشی از مقاله می نویسد:"اگر داعش را در درون مرزهای مشخصی تعریف کنیم و آن را برسمیت بشناسیم دیگر با جهان وطن گرایی آن مواجه نخواهیم بود. اگر می خواهیم با داعش مقابله کنیم راه آن احازه دادن به ورود آن گروه به باشگاه بین المللی و بازی در عرصه سیاسی و دیپلماسی است اجازه دهید داعش سفیر خود را ارسال کند و ما سفیر خود را ارسال کنیم مشابه وضعیتی که درباره طالبان در افغانستان وجود داشت. او در ادامه اشاره می کند که از طریق این رویکرد دولت های عربی می توانند با ایران شیعه مقابله کنند. از دید او این موضوع می تواند به درگیری نهایی میان ایران و داعش بیانجامد این سناریوی مطلوب کویت خواهد بود چرا که ایران و داعش را دشمنان خود می بیند.  

 

کد مطلب: 31785| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۵/۲ ۹:۳۵:۱۰| نسخه چاپی
:: نقل و نشر مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است ::
طراحی و تولید : دلتا وب